Тамара Коблик

Мінреінтеграції роз'яснило, як відновити втрачені або знищені документи на право власності

Якщо у вас виникли проблеми з відновленням документів, звертайтеся на гарячу лінію безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством юстиції України розробило інфографіку щодо порядку відновлення знищених або втрачених документів на право власності пошкодженого/зруйнованого житла. Про це повідомляє пресслужбі Тернопільської міської ради.

Для отримання компенсації від держави за зруйноване майно, українцям необхідно надати документ, який підтверджує право власності. Однак через руйнування будинків багато українців втратили документи, включаючи вище згаданий.

У разі втрати документа на право власності, видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.

Як отримати дублікат втраченого документа?

Варіант 1

Якщо право власності на нерухоме майно оформлене до 2003 року, то для отримання дубліката правовстановлюючого документа потрібно звернутись до нотаріуса, який видав цей документ, нотаріального архіву, посадової особи органу місцевого самоврядування або ЦНАП.

Варіант 2

Якщо право власності на нерухоме майно оформлене після 2003 року, то інформацію про право власності людина може отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно самостійно, через нотаріуса або ЦНАП.

Варіант 3

У випадку якщо заявник не оформив право власності на нерухоме майно або немає можливості отримати дублікати правовстановлюючих документів, необхідно звернутися до суду для встановлення права власності на нерухоме майно.

Якщо у вас виникли проблеми з відновленням документів, звертайтеся на гарячу лінію безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Також скористатися порадами юристів можна через телеграм-бот: @LegalAidUkraineBot.

Фото Тернопільської міської ради

Вибір читачів за тиждень

Відео