Мисткиня з Тернопільщини відроджує давню традицію з виготовлення весільних воскових вінків (фото)
Перший свій вінок жінка виготовила у 2018 році на власне весілля
Давню традицію виготовлення воскових вінків відроджує мисткиня з Бережан Віта Білоус. Такі головні убори понад століття тому одягали наречені на весілля. Про процес створення цих унікальних робіт Віта Білоус розповіла Терену.
Перший свій вінок жінка виготовила у 2018 році на власне весілля.
Це для мене особливий головний убір. Складався він із великих розквітлих півоній та їх бутонів. Після цього вінка захопилася їхнім створенням, – розповідає мисткиня.
Воскові вінки у минулому столітті були поширені по всій Україні, але дещо відрізнялися своїм виглядом. Відтак, Віта Білоус взялася досліджувати цю культуру.
Вінок – це лише частина українського строю, який відігравав велику роль у довершеності образу. Саме по вінку можна було дізнатись, що дівчина незаміжня. Адже заміжні, мали ховати волосся під хустку чи очіпок, – ділиться мисткиня.
Для створення вінка потрібен гофрований папір, віск та парафін. На виготовлення такого головного убору йде 3-5 днів. Все залежить від складності роботи та розмірів квітки.
Техніка воскування залишається традиційною. Щоб зробити такі вінки потрібно спочатку створити квіти в потрібних розмірах та кількості. Виготовляю їх з гофрованого паперу, після чого занурюю в розтоплений віск з парафіном. Тут дуже важливо правильно їх змішати, бо від цього залежить кінцевий результат. Щоб квіти були світлі, потрібно більше парафіну, а віск навпаки робить квіти темнішими, - розповідає Віта Білоус.
Здебільшого майстриня використовує червоні, бордові, зелені білі кольори квітів. Такі вінки одягає на Великдень, Спаса та інші свята і заходи.
До слова, Віта Білоус також розмальовує використані гільзи, які волонтери розігрують на благодійних аукціонах, а кошти передають ЗСУ. Мисткиня вважає, що задля перемоги кожен повинен робити те, що вміє найкраще.
Фото надані Вітою Білоус