Тамара Коблик

«Мій мед уже подорожує світом»: тернопільська студентка розповіла, як почала свій бізнес у 18 років

Ірина Бенцал - з сім'ї бджолярів. Дідусь привчав дівчину до пасіки з 15 років. А тепер у неї власний інтернет-магазин медових смаколиків

19-річна Ірина Бенцал із села Гаї-за-Рудою на Тернопільщині навчається на третьому курсі Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя. У червні 2022 року на свій страх і ризик самостійно відкрила власний магазин медових смаколиків. Менш ніж за рік його існування продала понад 600 баночок меду з горішками. Її продукцію вже встигли високо оцінити не лише в Україні, а й у країнах Європи і навіть Америки. Паралельно із розвитком власного бізнесу працює баристою, захоплюється баскетболом, любить читати, цікавиться інтернет-маркетингом. Історію дівчини розповіли в онлайн-журналі для жінок “Твій світ”.

Не я вибрала мед, а мед обрав мене. У нас в сім’ї ціле покоління бджолярів. Дід розповідає, що мій рід займається пасікою від 1930-х років. За його словами, це почалося «ще за Польщі» (хоча можливо й набагато раніше). І від того часу ще не було такого року, щоб у нас було менш як три вулики бджіл! – каже Ірина.

Дідусь привчав мене до пасіки з 15 років. Зізнаюся, раніше я страшенно не хотіла туди іти, бо влітку потрібно було зранку прокидатися та декілька годин перебувати на спеці. Але з кожним роком ставало цікавіше! Я почала розуміти, що бджільництво – це цілий світ, цікавий та зі своїми особливостями. Зараз, коли мене щось запитують про бджілок, просто не можу зупинитися! Стільки цікавого та розумного як у поведінці бджіл, так і в правильному ставленні до них.

Раніше весь мед ми продавали односельцям або знайомим, але минулого року друг подав мені ідею створити власний магазинчик і продавати ще й мед з горішками. І я цим загорілася! Від народження ідеї до відкриття магазинчика минуло два тижні. За цей час було розроблено бренд, створено дизайн наліпок та візитівок, обрано та знайдено тару за вигідними цінами, а також налагоджена співпраця з постачальниками.

Як стартував медовий бізнес

Мій магазинчик працює від червня 2022 року. За цей час була зроблена не одна сотня баночок меду з горішками! Половину з них купили мої друзі, знайомі та місцеві, іншу половину я відправляла поштою. До речі, надійність доставки я гарантую, адже жодна баночка не побилася дорогою, - розповідає Ірина. - Більше того, мій мед активно подорожує світом. Він уже побував у більшій кількості країн, ніж я! Переважно його везуть на подарунок іноземцям. Мій мед куштували у Польщі, Німеччині, Португалії, Франції, Нідерландах та навіть Канаді!

До речі, моя продукція може стати не лише смачним, а й дуже оригінальним презентом. Так, невеличкі баночки горішків з медом в якості бонбоньєрок вже побували на розписах у Польщі та Німеччині. Спеціально для них був створений власний двомовний дизайн із вказанням імен молодят та маленьким побажанням для гостей.

Стосовно бізнесу — я пишаюся тим, що ризикнула і вклала в нього досить велику для мене суму на старті. Але уже за пів року повернула ці гроші і отримала перший заробіток! Цей досвід показав мені, що навіть така молода людина може відкрити свою справу, яка їй страшенно подобається!

Про медові смаколики: в першу чергу — натуральність

В асортименті мого інтернет-магазину є квітковий, гречаний та мед з липи, різні горішки з медом, серед яких: фундук, мигдаль, волоський, арахіс та кеш’ю. Також виготовляю крем-мед п’яти смаків: класичний, з фундуком, з кокосом та мигдалем, з фундуком та какао, з арахісом та сіллю. Влітку до асортименту додасться ще стільниковий мед. Також роблю свічки з натуральної вощини, які довго горять та мають дуже приємний аромат, - розповідає дівчина.

Перевагами моєї продукції є стильний дизайн, розумно підібраний спектр розмірів баночок, щоб кожен зміг знайти ту, яка йому підходить найкраще. Баночки наповнюю під замовлення, тому мед та горішки завжди свіжі. А ще в мене доступні ціни і швидка відправка товару. Часто беру термінові замовлення, але завжди вкладаюся в терміни.

Також я люблю експериментувати з наповненням подарункових боксів, завжди шукаю нові розміри коробочок, дизайн та пропоную різне наповнення. Буває, разом з клієнтами вигадуємо нові цікаві варіанти, які я реалізовую і потім пропоную ще й іншим людям. Завжди уважно ставлюся до забаганок своїх покупців. Намагаюся виконати всі побажання, щоб вони були задоволені та отримали саме те, що їм так хотілося!

Фото Ірини Бенцал

Вибір читачів за тиждень

Відео