Тамара Коблик

Монету за ескізом художника з Тернопільщини визнали кращою у світі

Україна посіла перше місце в номінаціях «Найкраща сучасна подія» та «Найхудожніша монета року»

Дві найвищі нагороди міжнародного конкурсу «Монета року 2023» отримала Україна. Дизайнером однієї з монет-переможниць став уродженець Бережанщини Олег Шупляк. Про це повідомили на сторінці "Монети світу Монетний світ" у фейсбуці.

Обираючи зі 100 монет, запропонованих Комітетом з номінацій міжнародного конкурсу «Монета року» COTY, судді зіткнулися з жорсткою конкуренцією монет з усього світу.  Багато монетних дворів мали кілька номінацій, і голосування було рівним у багатьох категоріях, але в кожній міг бути лише один переможець. 

Канада була одним із таких прикладів у номінації «Найкраща монета класичного розміру» Best Crown, вигравши категорію з найбільшою кількістю голосів, отриманих у всіх категоріях усього конкурсу COTY.  Канада також перемогла в номінації «Найкраща обігова монета».

Австрія та Україна також отримали більше ніж одну нагороду, причому Австрія виграла в категоріях «Біметалічні» та «Інноваційні», а Україна посіла перше місце в номінаціях «Найкраща сучасна подія» та «Найхудожніша монета року».

Сполучене Королівство виграло у номінації «Найкраща монета року, присвячена історичній подіі».

Сполучені Штати забирають додому трофей за найкращу золоту монету року, Китай – за найкраще срібло, а Токелау – за найнадихаючішу монету року.

Переможці в кожній із цих 10 категорій пройдуть до фінального раунду конкурсу та змагатимуться за престижний титул «Монета року 2023».

Дизайнери монет-переможниць: Олег Шупляк та Владислав Яровий.

Фото з відкритих джерел

 

Вибір читачів за тиждень

Відео