На Кременеччині відбулася п'ята Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів (фото, відео)

22

В селі Лішня Кременецької громади, поблизу джерела святої Анни, вже вп’яте відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів.

- Сьогодні, є дуже багато нових людей, які ще тут не бували. Ми разом можемо поплакати, - розповідає Алла Лабуткіна, мати військового журналіста, бойового офіцера Дмитра Лабуткіна. - Я хочу сказати, що вони там всі разом, всі ангели, і в нас сьогодні є така можливість об’єднатися всім родинам, бути разом у спільному нашому горі. Це важливо для нас.

Місце, де проходить проща почали розбудовувати з 2010 року. Це була звичайна каплиця, а з початком війни на Сході, отець Андрій Любунь вирішив вшанувати пам’ять загиблих героїв, викарбувавши їхні імена на спеціальних плитах, які розміщали на стінах святині.

- Ось це - святе місце, це - місце в якому проходило дитинство нашого Дмитра. Ми мешканці Кременця - це відстань 4 кілометри і він тут неодноразово був, з малесечку, відпочивав з друзями. І ніхто б не міг подумати, що через певний час, через 20-25 років ми будемо приїжджати сюди на таку скорботну подію, - розповів Віталій Лабуткін, батько військового журналіста, бойового офіцера Дмитра Лабуткіна.

З кожним роком імен стає все більше і тому отець Андрій вирішив добудувати пантеон та створити перший в Україні храм в пам’ять про загиблих воїнів на Сході України. Військовий капелан переконаний, що це місце буде об’єднувати щоразу більше людей.

- Я хочу подякувати батькам, які найбільше долучаються і вболівають за це місце, також небайдужим, меценатам - Івану Адамовичу Чайківському, який другий рік поспіль допомагає нам. Допоміг нам і минулого року, і цього, надавши 30 тисяч гривень. Ми за ці кошти змогли купити блоки, а також продукти харчування для родин загиблих, - відзначив отець ПЦУ, військовий капелан Андрій Любунь.

- Сьогодні я тут, разом з великою громадою з усієї України, щоб віддати шану і нагадати всім: дорогою ціною ми маємо цю незалежність, дорогою ціною ми можемо жити тут, ходити тут під нашим мирним небом, - зазначив Василь Хомінець, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»). – Приємно, що вкотре наша команда поряд з іншими благодійниками і молитовно, і матеріально долучається до проведення цієї прощі.

Цьогорічна Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів тривала три дні. Участь у ній взяло майже 400 родин з різних областей України. Фото авторки Відео Павла Лящинського

Вибір читачів за тиждень

Відео