Орест Сарматський

На Львівщині у промислових масштабах вироблятимуть жаб’яче м’ясо (Агроновини)

0307 (Copy)

На мініфермі з розведення равликів «Tante Snails» на Львівщині збиратимуть перший «урожай» жаб і вийдуть на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса. 

Про це йдеться у матеріалі «Жаба за 50 доларів: як заробити на розведенні жаб» на kurkul.com.

Щоб задовольнити потреби ресторану та його клієнтів у стравах із жаб’ячих лапок, минулого року Орест Давидко разом зі своїми компаньйонами вирішили вирощувати на своїй равликовій фермі жаб.

– Ми розширили власну равликову ферму і це переросло в окремий вид діяльності. Із жабками вийшло так само як і з равликами, – ділиться фермер-ресторатор.

Орест Давидко також розповідає, що спочатку закуповували жаб у різних постачальників в Україні. Потім все-таки вирішили купити «правильне» маточне стадо, обладнали невеличку водойму та розплідник і дали старт повноцінній жаб’ячій фермі.

Між іншим, за словами, фермера, пара породистих жабок для розведення на спеціальній фермі коштує від 100 доларів. При цьому треба обов’язково дотримуватися правильних умов транспортування, температурного режиму, води та кормів, бо породисті жаби досить чутливі до цього.

– Багато чого для жаб’ячої ферми ми зробили самостійно, але  гроші по гранту ми витратили на спеціальні ємності для транспортування жабок, знаряддя праці, сітки, огорожі, корми і підготовчі роботи для запуску поголів’я на постійне місце проживання, – каже фермер-жабівник.

Технологію вирощування жаб фермери вивчали самотужки: шукали в інтернеті інформацію про діючі ферми в Україні, Франції, Таїланді, зв’язувалися з тими, хто має трошки більше досвіду, розпитували про особливості.

Отож, збиратимуть перший «урожай» і вийдуть на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса на фермі «Tante Snails», імовірно, уже цього року.

Також на території ферми для всіх охочих проводять екскурсії та дегустації страв із вирощених тут же молюсків і земноводних.

1402 (Copy)
1402 (Copy)

В Україні подорожчає мед пасічники

Пасічники прогнозують подорожчання меду, оскільки холодна весна й затяжні травневі дощі позбавили бджолярів надій на акацієвий мед. Про це повідомляє kurkul.com.

– Акація – один із основних медоносів. Однак у цьому році під час її цвітіння лили дощі й була така температура, при якій бджоли не літають. Тому акацієвого меду не буде. Мені дуже шкода, бо цей мед вважається найкращим і на нього завжди є попит, – розповів пасічник із Тальнівського району Микола Слободяник.

Він стверджує, що цвіту на акації цьогоріч було дуже мало.

– Залишилося хіба 10% від усієї кількості. Дуже пошкодили дерево квітневі й травневі заморозки, – зазначив бджоляр.

Тепер пасічники покладають надію на соняшниковий мед.

– Соняшник цвіте в липні, то, може, хоч тоді ми щось візьмемо. Є ще, правда, липа, але її не так багато, як нам хотілося би, тому її навряд чи можна вважати основним медоносом. Раніше сіяли багато гречки, а тепер це роблять вряди-годи. Ще й, буває, сіють якусь китайську, на яку бджоли не літають, – підсумував Микола Слободяник.

Також бджолярі Черкащини зазначили, що такого голодного року для бджіл раніше не було. Бджіл доводилось підгодовувати сиропом.

Трилітрова банка меду на ринках наразі коштує від 250 до 300 гривень. Це найдорожча ціна за останні роки і вона може зростати.

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео