На Тернопіллі посиленно охоронятимуть хвойні дерева
Напередодні новорічних свят особливо актуальною для природоохоронців є охорона хвойних насаджень від самовільних рубок. Саме тому в цей час ялинки посилено охороняють, аби вони не потрапили у руки браконьєрів.
З цією метою Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області на виконання доручення Держекоінспекції України № 260 від 03 грудня 2019 року, спільно з лісокористувачами та органами національної поліції із залученням представників громадських організацій, розроблено комплексний план заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних рубок у передноворічні дні 2019 року та новорічні дні 2020 року, яким також передбачено порядок заготівлі новорічних ялинок, їх маркування та умови реалізації. Ним, зокрема, обумовлено створити з числа працівників державної екологічної інспекції, державної лісової охорони, за участю правоохоронних органів, представників громадських екологічних організацій та ЗМІ тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, автовокзалах, у містах і населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок, затримання осіб та вилучення незаконно заготовлених новорічних ялинок.
Крім того, лісогосподарським підприємствам області Держекоінспекцією звернуто увагу на дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.
Головам районних державних адміністрації та головам районних рад області рекомендовано у межах наданих повноважень вжити заходи щодо охорони, збереження і невиснажливого використання хвойних насаджень на території адміністративних районів, прийняти відповідні розпорядження та рішення.
Держекоінспекція наголошує, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід у лісі тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 до 5100 грн. А за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.
Окрім того, за кожне незаконно зрубане дерево нараховуються збитки, відповідно: - на територіях природо-заповідного фонду: до 10 см - 246 грн., 10-14 см - 429 грн. - у лісах: до 10 см – 498 грн.; 10 - 14 см – 878 грн.; - у межах населених пунктів: до 6 см – 800 грн.; 6 - 10 см - 1152 грн.; 10-14 см – 1500 грн.
Тож, якщо Ви залишаєтесь прихильником «живого» новорічного декору, візьміть до уваги, що незабаром новорічні дерева будуть реалізовуватися за ціною, яка є значно нижчою, ніж штрафні санкції!