Тамара Коблик

На Тернопільщині планують збудувати ще один завод із переробки вторинної сировини

Переговори з іноземним інвестором ведуть представники Чортківської громади

До Чорткова приїхав іноземний інвестор, який займається будівництвом заводів із переробки вторинної сировини. Про це повідомили у пресслужбі Чортківської міської ради.

Керівництво Чортківської громади провело першу зустріч із представниками компанії ТОВ «Мерітт Груп Україна» (Meritt Group Polska, Green Petrol), яка займається будівництвом заводів із переробки вторинної сировини.

Інвестор з Польщі Роберт Корнотовський розповів та презентував заводи, які вже працюють на території Польщі, США, Німеччини та Колумбії. Основна сфера діяльності підприємства – це переробка шин, пластику, текстилю, металу, листя, гілок та трави. Підприємства, працюючи, не завдають жодної школи для екології. Більше того – заводи сприяють утилізації біорозкладних відходів у безпечний та екологічно чистий процес, - йдеться у повідомленні міської ради.

Відсортовані відходи на підприємстві методом механічного подрібнення (без жодних викидів в атмосферу) переробляють у RDF-паливо (refuse-derived fuel), яким користуються, наприклад, цементні заводи.

Чортків розташований на перетині важливих транспортних шляхів, тож інвестори зацікавились саме нашим містом, - кажуть у міськраді.

Схожий завод планують збудувати і в Зборівській громаді на Тернопільщині. Про це особисто розповів міський голова Зборова Руслан Максимів. У них вже пройшли громадські обговорення щодо будівництва заводу з переробки вторинної сировини.

На наступній зустрічі, яку попередньо запланували через декілька тижнів, Роберт Корнотовський озвучить конкретнішу пропозицію щодо можливої співпраці.

Фото Чортківської міської ради

Вибір читачів за тиждень

Відео