Ростислав Фук

На Тернопільщині судитимуть жінку за організацію псевдореферендуму

За даними слідства, жінка у вересні 2022 року пішла на співпрацю з окупантами

Тернопільські прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Білозерського району Херсонської області, обвинуваченої у колабораційній діяльності. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За даними слідства, громадянка України у вересні 2022 року пішла на співпрацю з окупантами, добровільно отримавши повноваження так званого «члена дільничної виборчої комісії № 430» для підготовки незаконного референдуму з питань зміни меж території та державного кордону України і приєднання тимчасово окупованих територій до складу рф.

Разом з іншими членами виборчої комісії колаборантка з 25 по 27 вересня 2022 року здійснювала обхід будинків мешканців у с. Микільське Херсонського району Херсонської області, закликаючи місцевих жителів підтримати приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу рф, приносячи порожні бюлетені, – йдеться в повідомленні.

Надалі, внаслідок дій підозрюваної та інших подібних їй колаборантів 27 вересня 2022 року так звана «ЦВК Херсонської області» за результатами «підрахунку» бюлетенів визнала незаконний референдум таким, що відбувся.

Жінку судитимуть за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео