Тамара Коблик

На Тернопільщині судитимуть жителя Макіївки, який відбирав в українців їжу та майно

Чоловік воював проти ЗСУ на Херсонщині та Донеччині у складі «ДНР»

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо громадянина України, жителя м. Макіївки, обвинуваченого у державній зраді та у добровільній участі в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території України (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111- 1 КК України). Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За даними слідства, у березні 2022 року мешканець Донеччини, свідомо порушуючи свій конституційний обов’язок щодо захисту Вітчизни, вирішив взяти участь у бойових діях на боці ворога. Він добровільно вступив до незаконного воєнізованого формування терористичної організації «Донецька народна республіка» та був забезпечений форменим одягом з символікою «Z» і вогнепальною зброєю.

Перебуваючи у с. Князе-Григорівка Херсонської області, підозрюваний чергував на створеному ворогом блокпості при виїзді з окупованого населеного пункту на трасі Херсон-Запоріжжя, перевіряючи документи. З метою забезпечення належного функціонування незаконного збройного формування, він відбирав у людей, які проїжджали через блокпост, харчові продукти та інше майно. 

Після ротації особового складу ворожих військ підозрюваного було передислоковано на територію Донецької області. У лютому 2023 року у складі підрозділу «ДНР» він брав участь в бойових діях проти Збройних Сил України поблизу м. Авдіївка, c. Водяне та с. Опитне Донецької області

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Тернопільській області.

Фото пресслужби Тернопільської обласної прокуратури 

Вибір читачів за тиждень

Відео