Ростислав Фук

На Тернопільщині в заповіднику зацвіли перші підсніжники (фотофакт)

Працівники заповідника нагадують, що порушниками закону є збирачі, продавці та покупці червонокнижних видів рослин

Підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, сон великий і широколистий, горицвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша) та багато інших весняних видів зростають на території природного заповідника «Медобори». Фото перших у цьому році підсніжників опублікували працівники заповідника.

Не дочекавшись кінця зими, тендітні і вишукані перші весняні квіти пробуджуються від довгого зимового сну. Низькі температури для них не страшні, їх цибулини прокидаються навіть в сильно замерзлому ґрунті. Весняні квіти не лише милують нас своїм виглядом та зачаровують пахощами. Вони напувають своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лук, лікують їх. Нектар первоцвітів є майже єдиним джерелом їжі для комах, які щойно прокинулися після зимової сплячки, – йдеться в дописі.

З настанням весни в заповіднику працівники служби державної охорони здійснюють посилене патрулювання місць зростання ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин, які завжди привертають до себе увагу тим, що перші квітують після довгої зими.

Працівники заповідника нагадують, що порушниками закону є збирачі, продавці та покупці червонокнижних видів рослин. Їм, зокрема, загрожує:

  • стаття 88/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф від 510 до 1700 грн;
  • за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України - штраф від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу;
  • за один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної рослини передбачена компенсація від 37 до 62 грн.

Читайте також: У парку на Тернопільщині проживають 17 видів червонокнижних кажанів

Фото Лесі Козири, Уляни Бачинської

Вибір читачів за тиждень

Відео