Орест Сарматський

На Тернопільщині відновлять колію, зруйновану у 1944 році

Міністерство інфраструктури України планує до 2024 року з’єднати всі обласні центри України якісним швидкісними залізничним сполученням.

Розпочалася підготовка до модернізації та електрифікації залізничної ділянки Тернопіль — Івано-Франківськ

Як повідомляє Міністерство, наразі очікується рішення Уряду щодо виділення коштів на розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

- Наша мета — до 2024 року з’єднати усі обласні центри України якісним швидкісними залізничним сполученням.

На залізниці плануємо з’єднати між собою два великих обласних центри: Тернопіль та Івано-Франківськ. Йдеться про відновлення колії на лінії Галич — Підвисоке. Окрім оптимізації маршрутів на заході країни, цей варіант дозволить на 3 години скоротити час поїздки з міст центральної та південної України до Прикарпаття, зокрема і ключових гірських курортів регіону. Будівельні роботи плануємо розпочати на початку наступного року, щоб уже після їх завершення запустити на маршруті Київ — Тернопіль — Івано-Франківськ швидкісний електропоїзд «Інтерсіті+», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Як пролягатиме маршрут?

АТ «Укрзалізниця» та Міністерство інфраструктури України опрацьовують варіант відновлення 29 км колії Галич — Підвисоке (через станції Козову, Підгайці та Галич), вузькоколійна ділянка, яка була демонтована ще у 1944 році.

Завдяки реалізації проєкту, що передбачає відновлення залізничного маршруту між Тернополем та Івано-Франківськом, шлях між обласними центрами скоротиться з нинішніх 283 км до 141 км.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України планує до 2024 року з’єднати всі обласні центри України якісним швидкісними залізничним сполученням.

Фото: Укрзалізниця

Вибір читачів за тиждень

Відео