Ростислав Фук

На Тернопільщині викрили «кримінального авторитета», підозрюваного у налагодженні наркотрафіку в СІЗО (фото)

Серед вилученого - гроші, мобільні телефони, сім-картки, наркотики та записники із клієнтською базою

Дві злочинні групи, організатор однієї з яких займався незаконним збутом наркотиків, виявили та затримали оперативники управління карного розшуку Тернопільщини. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

Як ідеться в повідомленні, впродовж тривалого часу двоє засуджених, які відбувають покарання в Чортківській установі виконання покарань №26, налагодили схему постачання наркотиків до слідчого ізолятора та реалізовували їх серед утриманців установи.

Частина зароблених коштів йшла на поповнення «общака» та закупівлю наркотиків на волі. Двом кримінальним авторитетам та кільком учасникам групи, які «працювали» за межами колонії, повідомили про підозру, – йдеться в повідомленні.

Про налагоджений наркотрафік на території Чортківського слідчого ізолятора оперативникам карного розшуку повідомили працівники установи виконання покарань. У ході слідчих дій стало відомо, що заборонені речовини підозрювані зашивали в одяг, ховали в харчові продукти, в засоби особистої гігієни та інші речі.

Постачання наркотиків на територію ізолятора налагодив один із «кримінальних авторитетів». Чоловік 25 років з 50-ти провів у тюрмах за квартирні крадіжки та збут наркотиків. Він, поширюючи злочинний вплив у суспільстві, змусив кількох осіб на волі купувати наркотики та передавати їх через пошту на територію СІЗО. Окрім цього чоловік організовував серед ув'язнених ігри для поповнення злодійського «общака», – кажуть поліцейські.

Піймали «на гарячому» оперативники карного розшуку ще одного «наглядача», який налагодив канал постачання наркотиків. Він знайшов спільників за межами установи. «Помічники» купували заборонені речовини, передавали їх в СІЗО, а вже там організатор розповсюджував їх серед сусідів по камерах.

Правоохоронці провели одночасно 10 обшуків на території Тернопільської області. Шість - за місцями проживання спільників та 4 в ізоляторі. Серед вилученого - гроші, мобільні телефони, сім-картки, наркотики та записники із клієнтською базою.

Двом організаторам та двом спільникам уже оголосили підозри відповідно до частини 2 статті 307 Кримінального кодексу України. Одному з них інкримінують ще й частину 2 статті 255-1 (встановлення, посилення та поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинені повторно в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань). Максимальне покарання за інкримінованими статтями – до 15 років позбавлення волі.

Фото поліції Тернопільської області

Вибір читачів за тиждень

Відео