Ростислав Фук

На Тернопільщині виявили новий підвид коронавірусу

Медики нагадують, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання є вакцинація

Новий підвид коронавірусу Omicron XBB.1.5, відомий також під назвою «Кракен» зафіксували цього тижня у Тернопільській Закарпатській та Одеській областях. Про це повідомили на сайті Центру громадського здоров’я України.

Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

За словами керівниці відділу епіднагляду ЦГЗ Оксани Кошалко такий розвиток був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню:

Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше.

До слова, число хворих на коронавірус на Тернопільщині щодня зростає протягом останнього тижня. Як повідомляють у пресслужбі Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за минулу добу, 22 лютого, на COVID-19 захворіла 161 людина, що більш ніж втричі перевищує показники 16 лютого.

Медики нагадують, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення просто –  навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем.

Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких, — наголошує Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ. 

Читайте також: В Україні зафіксували перший випадок зараження новим штамом коронавірусу «Кракен»

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео