Тамара Коблик

На Тернопільщині засудили 36-річного старосту релігійної громади, який виправдовував збройну агресію рф

Суд призначив покарання винній особі згідно санкції статті КК України – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на строк 10 років

Служба безпеки зібрала неспростовні докази вини ще одного проросійського агітатора з Тернопільщини, який поширював серед односельців наративи російської пропаганди про «братовбивчу війну на сході України». Колаборантом виявився 36-річний староста релігійної громади УПЦ (МП) у одному із сіл Тернопільського району. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури вироком Тернопільського міськрайонного суду жителя села Колодне Тернопільського району визнано винним у публічному запереченні громадянином України здійснення збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

Прокурор довів у суді, що наприкінці травня 2022 року в селі Колодне парафіяни проводили збори про перехід Свято-Миколаївського храму Православної церкви московського патріархату в підпорядкування Православної церкви України.

Оскільки громада села вирішила перейти до ПЦУ, люди попросили в старости церкви на громадських засадах віддати ключ від храму. Проте він категорично відмовився й заявив, що «на території України війни України з росією немає, на території України йде братовбивча війна». Згодом, за словами свідків, його висловлювання процитували російські сайти.

Суд призначив покарання винній особі згідно санкції статті КК України – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на строк 10 років.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.

Вирок ще не вступив у законну силу.

Фото сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області

Вибір читачів за тиждень

Відео