![](/uploads/media/6c/7e/6c7e159cbc2727c03a3ca8f3de6yzc59_orig_thumb.jpg)
На Тернопільщині засудили 36-річного старосту релігійної громади, який виправдовував збройну агресію рф
Суд призначив покарання винній особі згідно санкції статті КК України – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на строк 10 років
![](/uploads/media/3e/e1/3ee1c26d18efce4bf14c744b2007f3a0_w1920.jpg)
Служба безпеки зібрала неспростовні докази вини ще одного проросійського агітатора з Тернопільщини, який поширював серед односельців наративи російської пропаганди про «братовбивчу війну на сході України». Колаборантом виявився 36-річний староста релігійної громади УПЦ (МП) у одному із сіл Тернопільського району. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.
За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури вироком Тернопільського міськрайонного суду жителя села Колодне Тернопільського району визнано винним у публічному запереченні громадянином України здійснення збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 111-1 КК України).
Прокурор довів у суді, що наприкінці травня 2022 року в селі Колодне парафіяни проводили збори про перехід Свято-Миколаївського храму Православної церкви московського патріархату в підпорядкування Православної церкви України.
Оскільки громада села вирішила перейти до ПЦУ, люди попросили в старости церкви на громадських засадах віддати ключ від храму. Проте він категорично відмовився й заявив, що «на території України війни України з росією немає, на території України йде братовбивча війна». Згодом, за словами свідків, його висловлювання процитували російські сайти.
Суд призначив покарання винній особі згідно санкції статті КК України – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на строк 10 років.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.
Вирок ще не вступив у законну силу.
![](/uploads/media/47/61/4761d2d2e8d9b971f62b9651c44403d3_w960.jpg)
Фото сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області