Тамара Коблик

На Тернопільщині засудили жителя Херсонщини, який забезпечував їжею та житлом окупантів

Чоловік сидітиме за ґратами 11 років

За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури жителя с. Князе-Григорівка Каховського району Херсонської області засудили до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна за пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Також його позбавили на 15 років права обіймати посади в органах державної влади й місцевого самоврядування, правоохоронних органах та в органах, що надають публічні послуги. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

Прокурор довів у суді, що громадянин України з квітня по липень 2022 року допомагав державі-агресору та її збройним формуванням на території тимчасово окупованого села Князе-Григорівка Херсонської області. Він добровільно сформував список людей з числа проукраїнськи налаштованих осіб, з метою попередження руху опору у селі. Також повідомив російському військовому про місце проживання військовослужбовця Збройних Сил України, учасника АТО/ООС та про наявність у нього легкового автомобіля, щоб конфіскувати для потреб окупантів.

Засуджений систематично забезпечував окупаційні війська держави-агресора їжею й надавав їм власний будинок для відпочинку.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.

Фото пресслужби Тернопільської обласної прокуратури та з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео