На Тернопільщині планують побудувати 12 нових та відреконструювати 53 старих амбулаторій

9594_w_647

Реформа первинної ланки медичної допомоги почалася вже цього року. Ще в січні було відпрацьовано потребу в комп’ютерах щодо забезпечення ними кожного сімейного лікаря. При цьому, Тернопільщина – одна з перших в Україні, де створили електронний реєстр пацієнтів.

Про це зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук під час чергового засідання колегії облдержадміністрації

За його словами, з нового року до 1 липня область ще фінансуватиметься за двома напрямками – медична субвенція та кошти, виділені із Національної служби здоров’я, яка буде створена в грудні. А вже з 1 липня 2018 року медицина перейде на нову форму фінансування і фінансуватиметься з Національної служби здоров’я, яка в перспективі буде проплачувати за медичні послуги.

«Сьогодні ми радикально змінюємо систему охорони здоров’я, підхід до проплати за надання медичної послуги, відношення лікаря-пацієтна. І я переконаний, що до кінця 2018 року ми радикально змінимо саму систему, а кінцевим результатом будуть якісні медичні послуги, які отримуватиме пацієнт», – наголосив Володимир Богайчук.

Також він поінформував, що в області працюють паралельно над реформою вторинної та третинної ланок медицини.

«Завершуємо створення кардіологічного центру, який буде працювати на базі Університетської лікарні, працюємо над тим, щоб закупити лінійний прискорювач для онкохворих. Водночас, працюємо над створенням структури госпітальних округів. З нового року на ланку первинної медицини за ініціативою Президента України Петра Порошенка мають виділити 4 млрд. грн., з них 178 млн. грн. очікуємо отримати на нашу область. Тому хочемо максимально раціонально використати ці кошти на забезпечення транспортом, обладнанням, житлом, будівництвом нових амбулаторій наші села. Попередньо, плануємо побудувати 12 нових амбулаторій, у 53 амбулаторіях – провести реконструкцію. Деякі амбулаторії реорганізуємо. Ми сьогодні поставили собі за мету – змінити мережу для того, щоб жителі області отримували якісні медичні послуги», – підкреслив Володимир Богайчук.  

Вибір читачів за тиждень

Відео