На Тернопільщині зуміли поєднати мистецтво та педагогічні інновації (фото)
Низку творчих зустрічей запроваджує Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій.
На базі Підволочиської гімназії ім.І.Франка відбулася мистецька зустріч учителів образотворчого мистецтва Підволочиського району із заслуженим художником України Євгеном Тимофійовичем Удіним та заступником директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій Федун Галиною Павлівною.
Про це ТЕРЕН повідомила учитель образотворчого мистецтва Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, лауреат обласного конкурсу «Учитель року -2015» у номінації «Образотворче мистецтво» Ганна Дацко.
- Із творчістю Євгена Удіна я познайомилась ще в 2007 році на його виставці у Тернополі. Ще довго була під враженням від його робіт. Як і графіка, так і живопис митця настільки майстерно виконані і несуть у собі стільки непідробної краси, що кожну можна розглядати годинами. Бездоганне володіння олівцем, пером та пензлем, а головне – душа в кожному рисунку, в кожному полотні і безмежна енергетика світла, - розповіла Ганна Дацко.
Усі педагоги з нетерпінням чекали зустрічі з художником, прагнули торкнутися до майстерного, познайомитись з новим, цікавим… Безпосередність та щирість Євгена Тимофійовича зачарувала присутніх із перших хвилин знайомства. Захоплення викликало у педагогів і те, з яким азартом художник розповідав про систему навчання за методикою Клаудії Найс; те, як він пишається своїми учнями-студентами, їх роботами, які вони для нього цінні; з якою самовіддачею митець працює, творить красу, вміє на папері передати неповторну мить; а особливо вражає те, як він закоханий у свою справу, у життя загалом.
Про педагогічні інновацій розвитку мистецьких здібностей учнів та студентів Тернополя розповіла Галина Федун.
Вона розповіла, що у місті проводиться систематична та послідовна робота із залучення учнівської та студентської молоді до активного творчого життя. Нововведення не виникли спонтанно, а постали результатом системних пошуків, узагальнення кращого багаторічного педагогічного досвіду вчителів Тернополя. Художньо-мистецькі пленери, мистецькі зустрічі, благодійні акції, виставкова діяльність, робота мистецької майстерні – це лише невелика частинка мистецької діяльності управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу та творчої групи «Євген Удін і Компанія».
Галина Федун переконана, що кожна дитина у чомусь обдарована, треба їй тільки дати шанс проявити себе, зробити правильний вибір, допомогти не розгубити природніх здібностей. Розкриття творчого потенціалу школярів потребує особливої уваги з боку педагогів. Проте талант у дитини не є гарантією успіху. Тому завдання педагога – розкрити здібності школярів, забезпечити якісний психолого-педагогічний супровід їх творчого становлення, застосовуючи при цьому ефективні засоби професійного впливу.
- Мистецькі пленери – як одна мить життя Всесвіту. Позаду хвилювання, цікаві екскурсії, нові знайомства, обмін досвідом, наполеглива творча праця, результатом якої стає народження шедеврів мистецтва - різнобарвних, багатомовних листів у вічність, які розпочинають своє життя саме на пленері,- підсумувала жінка.
Під час майстер-класу заслуженого художника України педагоги дізналися про сім основних видів штриховки, мали можливість під керівництвом Євгена Удіна і самі спробувати свої сили у графіці; також дослухались до цінних порад досвідченого майстра графіки. Педагоги Підволочиського району вирішили також провести зі своїми дітьми художньо-мистецький пленер, адже без безпосереднього сприйняття та відтворення оточуючого світу, краси природи не буває мистецтва.
Такі живі творчі зустрічі дуже цінні для вчителів. Вони дають поштовх до впровадження нових форм, методів та прийомів роботи з учнями, натхнення до самовдосконалення, творчого пошуку та професійного росту.
Галина Федун сказала, що творча зустріч була стартом нових знайомств, зустрічей, мистецьких імпрез... Побажала педагогам: «Не бійтеся, творіть, тому що ви є обранці долі. Господь поділився з Вами своїм ремеслом - дозволив творити. Не чекайте чуда, творіть самі!»
Фото – Ганна Дацко