На Тернопільщині 299 дітей чекають на нових батьків

В області проживає 1129 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (264 та 865 відповідно). Про це повідомив в.о. начальника служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд.

«Впродовж останніх років завдяки належно проведеній роботі кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і які влаштовані до сімейних форм виховання, постійно зростає, - констатував Ростислав Дрозд. - Зокрема, у 2015 році з 1129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в області, 1004 дітей або 88,9% (при загальнодержавному показнику 85%) знайшли родинний прихисток у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів і піклувальників. За аналогічний період 2014 року цей показник склав 86%».
Загалом в області нараховується 10 дитячих будинків сімейного типу, виховується 71 дитина. В області створено 132 прийомні сім’ї, де виховується 207 дітей.
Протягом звітного періоду додатково утворено 2 прийомні сім’ї та влаштовано 3 дитини в діючі дитячі будинки сімейного типу. Розпочато процес створення дитячого будинку сімейного типу в Бережанському районі, прийомних сімей в Лановецькому районі та у Тернополі, продовжується процес підготовки приміщення для дитячого будинку сімейного типу в Зборівському районі та в процесі вирішення питання щодо виділення приміщенні під ДБСТ у Тернополі.

«Внаслідок активного розвитку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області має місце тенденція до зменшення кількості вихованців інтернатних закладів. Однак, при загалом позитивній тенденції щодо зростання національного усиновлення стабільно високою залишається кількість дітей, які підлягають усиновленню (299 дітей) в області», - наголосив Ростислав Дрозд.
Проблема їх усиновлення обумовлена тим, що переважна більшість цих дітей є дітьми середнього та старшого шкільного віку, або мають певні проблеми зі здоров’ям або перебувають у близьких родинних стосунках (рідні брати та сестри, роз’єднання яких під час влаштування до сімейних форм виховання не дозволяється чинним законодавством), що в певній мірі ускладнює їх влаштування до сімейних форм виховання.
При цьому, 44 подружніх пар потенційних усиновлювачів налаштовані на усиновлення маленької дитини, а чисельно переважаюча група дітей, які очікують усиновлення (85%), - діти віком від 8 років і старші, а також діти з особливими потребами.
Заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Віктор Шумада наголосив, що необхідно звернути увагу на створення нових і діяльності раніше відкритих дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, в першу чергу, виділити і облаштувати приміщення для ДБСТ в м.Тернополі, де є молода сім’я, яка виявила бажання взяти на себе таку нелегку ношу; завершити процес створення ДБСТ в Зборівському та Бережанському районах. В Зборівському районі процес створення ДБСТ розпочато в 2014 році, а в Бережанському – цього річ; керівникам районів з яких діти направляються в ДБСТ сприяти їх функціонуванню або відкриттю нових; посилити роботу служб у справах дітей щодо створення нових прийомних сімей; головам районних адміністрацій забезпечити проведення інформаційної кампанії з ДБСТ, ПС, опікунами і піклувальниками щодо можливості отримання житлових субсидій.

Джерело: прес-служба ОДА

Вибір читачів за тиждень

Відео