Тернопільська письменниця і художниця провела майстер-клас з трипільської символіки (фото)
Школярі мали можливість більше дізнатися про трипільську культуру, а також виліпили глечики з трипільськими символами
Майстер-клас з трипільської символіки провела у бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля” письменниця, художниця та ілюстраторка Ганна Осадко. Вона ознайомила дітей з трипільською культурою і її символами, які є на сторінках її книги «Чарівний глечик».
Ми дуже любимо ходити на подібні заходи тому, що діти пізнають і бачать багато цікавого, їм дуже й дуже цікаво. На майстер-класі діти познайомилися з трипільською культурою, її символікою та виготовили вироби своїми руками. Я думаю, що всі задоволені і надалі будемо чекати таких зустрічей, – каже класна керівниця 3-го класу школи №4 Тетяна Крупа.
Сюжет книжки “Чарівний глечик” розповідає про дітей Зоряну та Ярка, котрі за випадком долі потрапили у минуле – на 6000 років назад у часи трипільської культури. Вони познайомилися з тодішніми звичаями та обрядами.
Як розповідає Ганна Осадко, книжку “Чарівний глечик” вона написала кілька років тому. І тоді зрозуміла, що і діти, а навіть дорослі дуже мало знають про трипільську культуру.
Коли я запитувала, приміром, в учнів 5-тих класів, що таке Трипілля, всі на мене робили дивні очі. А тема справді цікава, якби подібне було в інших країнах: Польщі, Англії, Німеччині – це була би світова сенсація. А в нас воно під носом, а люди без поняття, що в нас була така цивілізація з протомістами, з унікальними піктограмами, з прекрасною керамікою. Говорять, що це давно було, і що вони десь пішли. Вони не пішли, вони всі в нас, ті давні люди, ті наші предки, вони в нас щось залишили: писанки, шкрябанки, вишиванки. Ця вся давня мудрість, давня культура давні звичаї, – каже письменниця.
Згідно з сюжетом, героям книжки довелося виліпити особливий чарівний глечик, аби допомогти своїм татам повернутися із небезпечного полювання.
Тож учні тернопільської школи №4 в межах заходу створювали власні глечики з пластиліну. На них вони позначали давні трипільські символи, значення яких пояснила Ганна Осадко.
Юні учасники та учасниці у захваті від майстер-класу та діляться враженнями. Так, третьокласник Борис прикрасив свій глечик трипільським знаком, що символізує часову спіраль.
Я на своєму глечику зробила знак безкінечності і хвилі, вони означають море. Книжка мені дуже сподобалась, гарні малюнки, – додає його однокласниця Вероніка.
Глечики, що зліпили Вероніка та Борис
Подібні заходи корисні для дітей, адже всебічно їх розвивають та навчають.
Вражень багато, дітям дуже сподобався майстер-клас. Вони познайомилися з трипільською культурою, з глечиками, символами. Відповідно це і розширило їхні знання історії нашої країни, – каже вчителька української мови школи №4 Оксана Таран
Сама Ганна Осадко зізнається, що їй завжди цікаве спілкування з дітьми і вона рада, що мала можливість на прикладі своєї книги розповісти дітям про трипільську культуру.
Читайте також: 20 найпопулярніших авторів, яких читають у тернопільській бібліотеці
Батько українського бестселера Василь Шкляр представив свій новий роман у Тернополі (фото, відео)
Фото автора