Тамара Коблик

Нацбанк випустив набір пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів»

Кожна з трьох монет, що входять до набору, виконана у формі дзвоника, має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла 999 проби

Голова Нацбанку України Андрій Пишний спільно із заступником Голови Місії США в Україні Робертом Нідемом презентували набір пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів», присвячених музичному символу Різдва. Про це повідомили у пресслужбі НБУ. 

Набір із трьох срібних пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів» продовжує серію «Українська спадщина» та присвячений одному з національних музичних символів України – всесвітньо відомій колядці «Щедрик» в обробці композитора Миколи Леонтовича. 

Уперше в українській нумізматиці ми обрали для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія «Щедрика» нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньо відомої пісні зветься «Колядка дзвонів». Синергія та єднання двох культур – української та американської – сприяли створенню композиції, яка тепер є символом Різдва в усьому світі, – зазначив Голова Національного банку Андрій Пишний.  

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео