Орест Сарматський

Найбільшої шкоди коронакриза завдала українським овочівникам (Агроновини)

2501 (Copy)

Криза, пов’язана з пандемією COVID-19, доволі сильно вдарила по бізнесу овочівників України. Проте аграрії, які вирощують зернові, бобові та насіння, вплив коронавірусу і карантину на собі поки не відчули.

Про це заявила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації та керівниця міжнародної інформаційно-аналітичної платформи East-Fruit Катерина Звєрєва, передає SEEDS. 

За оцінками експертки, найбільше від карантину, а саме від закриття ринків, постраждали малі фермери, які вирощують овочі та фрукти. Оскільки більше ніж 80% свіжої продукції українських виробників і 100% продукції дрібних фермерів до початку карантину прямувало на реалізацію саме на ринки.

Чимало українських овочів виявилося на звалищах або було продано за умовні «3 копійки» через масове закриття продовольчих ринків в Україні, яке тривало понад місяць і було пов’язане з введенням карантину в країні, – зауважила Звєрєва.

За її словами, переважна більшість українських виробників досі продовжує зберігати свою продукцію в необладнаних приміщеннях, що істотно скорочує терміни зберігання і реалізації овочів і фруктів.

Уже зараз українські виробники, переважно, не здатні запропонувати оптові партії яблука належної якості, тому роздрібні мережі починають імпортувати цю продукцію, оскільки що попит на неї зберігається. Більш того, частка імпортних яблук у мережах супермаркетів буде збільшуватися аж до появи на ринку яблук нового врожаю.

Що ж до аграріїв, які вирощують зернові, бобові культури та насіння, то вони вплив коронавірусу та карантину на собі поки що не відчули, оскільки він припав на посівну. Тобто, за словами фермерів, вони у цей період займаються польовими роботами, які карантин не обмежив, а продавати свої врожаї вони будуть восени і, можливо, тоді цінова політика буде залежати від коронавірусу, що, безперечно, тоді вже матиме вплив і на них, додала експертка.

2502 (Copy)
2502 (Copy)

У квітні гречана крупа подорожчала майже на 18%

В Україні у квітні 2020 року порівняно з березнем цього року подорожчала низка соціальних продуктів харчування.

Про це з посиланням на дані Держстатистики розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, передає УНН. 

Так, досить суттєво подорожчала гречана крупа: за місяць – на 17,9%.

Серед 53 найменувань товарів та послуг, споживчі ціни яких відстежуються Держстатом помісячно, цей показник поступається лише цибулі ріпчастій (+65,26%), – зазначив Лупенко.

Подорожчала також картопля (+14,43%), капуста білокачанна (+12,89%) та яблука (+11,27%).

Натомість, досить суттєво впало в ціні філе куряче (-14,21%), птиця (тушки курячі) (-13,51%), сало (-1,46%) та пшоно (-1,22%).

Фото з допису 

Вибір читачів за тиждень

Відео