Названо фактори, які вплинули на здорожчання меду в Україні (Агроновини)
Складна епідеміологічна ситуація у світі, формування нових споживацьких звичок та тренд на органічне харчування з користю для здоров’я вплинули на зростання попиту на мед.
У зв’язку з цим прослідковується загальний тренд на зростання вартості продукції.
Мед в Україні протягом року подорожчав на 15-25%. Зокрема тиск на ціни здійснює експорт. Оскільки майже 90% вітчизняного меду експортується, то пасічники орієнтуються на європейські ринкові ціни.
- Також є декілька інших причин, які, безумовно, внесли свої корективи у ціну: витрати на людську працю, енергоносії, обслуговування пасік, складні кліматичні умови вже другий рік поспіль, а також подорожчання бджолопакетів та інвентарю, — йдеться в матеріалі.
Слід врахувати також той момент, що ринок меду України належить до таких, де пропозиція майже повністю формується господарствами населення, тоді як частка підприємств у виробництві зовсім незначна.
Джерело: kurkul.com
Україна досягнула історичного рекорду з експорту агропродукції
Цьогоріч Україна вже експортувала сільськогосподарської продукції на понад $24 млрд, що є найбільшим результатом від часів створення держави.
Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
З його слів, заздалегідь оновлено рекорд зовнішніх поставок вітчизняними компаніями плодово-ягідної продукції. Також за прогнозними розрахунками науковців інституту, дуже високою є ймовірність досягти за підсумками 2021 р. історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.
- До завершення поточного року зазначені показники ще збільшаться. Але вже зараз можна стверджувати, що такі позитивні результати досягнуті завдяки триваючій тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхам вітчизняних експортерів у сегментах, де вдалося цілком використати існуючу кон’юнктуру, задовольняючи потреби споживачів, — наголосив Микола Пугачов.
Джерело: kurkul.com