Тамара Коблик

Новорічна ялинка: які штрафи за незаконно зрубані дерева

Деякі несвідомі громадяни йдуть на злочин

ялинка

У час наближення Різдвяних та Новорічних свят особливо актуальною для природоохоронців є охорона хвойних насаджень від самовільних рубок. Саме тому, в цей час вживаються посилені заходи з попередження порушень при заготівлі та реалізації новорічних ялинок. Про це нагадують у Державній екологічній інспекції у Тернопільській області.

У цьому році Інспекція наголошує, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до ст. 65 КУпАП незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1 020 грн; на посадових осіб від 2 550 до 5 100 грн, а в захисних лісових насадженнях згідно з ст. 65¹ КУпАП сума штрафу становить: на громадян від 510 до 765 грн; на посадових осіб від 1 020 до 1 530 грн.

Також, за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна лісу, яка відповідно становить діаметром пня дерева:

  • до 10 см – 758,76 грн 
  • 10,1 – 18 см – 3432,48 грн

За незаконну порубку дерев в межах населених пунктів адміністративна відповідальність передбачено статтею 153 КУпАП на суми штрафів на громадян до 510 грн, на посадових осіб до 850 грн. Відповідно сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною - в межах населених пунктів за дерево діаметром пня:

  • до 6 см – 800 грн.
  • від 6,1 – 10 см – 1152 грн.
  • від 10,1 до 14 см – 1500 грн.

Одночасно інформуємо про те, що за незаконну рубку дерев, а саме хвойних насаджень в межах територій природно-заповідного фонду, розрахунки розміру завданої шкоди суттєво зросли - за незаконну порубку хвойного дерева до 10 см доведеться сплатити 8 621,46 грн. Крім того, передбачено і кримінальну відповідальність, - кажуть в інспекції.

Отже, якщо Ви залишаєтесь прихильником «живого» новорічного декору, візьміть до уваги, що незабаром новорічні дерева будуть реалізовуватися за ціною, яка є у рази нижчою, ніж штрафні санкції.

Нагадаємо, у центрі Тернополя вже прикрасили ялинку та встановлюють шопку (фото).

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео