Олія з малини та конопель: на Вінниччині фермер готує унікальний продукт (Агроновини)
Ігор Мудрик підприємець з Вінничині, він переробляє насіння в олію «холодного віджиму» та пасту. Технологію виготовлення він перейняв у швейцарця Вальтера Данцера. Сьогодні олію готує з насіння кропу, петрушки, моркви, льону, коноплі, розторопші, кісточок абрикосів та навіть малини.
Про це пише «Агро-Центр».
У виробництві використовується німецьке обладнання, а продукт свідомо робиться «сирим» – так корисніше. Ігор розповідає, що цією справою зайнявся спонтанно.
– Я захоплююсь спортом та здоровим харчуванням. Аби дізнатися більше, їздив за кордон на виставки. Так і познайомився зі швейцарцем Вальтером Данцером, який показав своє підприємство. Згідно з технологією, олія має виготовлятися за температурою не вище 40 градусів за Цельсієм. Тоді речовина зберігає корисні властивості.
Побачивши, що на таку продукцію є попит, підприємець створив підприємство «Еколія» та пройшов сертифікацію.
Аби виготовити 50 грамів малинової олії, треба цілий кілограм кісточок. Тому об’єми готової продукції невеликі. Її постачають у еко-крамнички великих міст. Чистий прибуток, в середньому, 20-30% від собівартості виробництва.
Автоматизовані корівники: як працюють доїльні апарати зі штучним інтелектом
Компанія «Europe Dairy Systems» спеціалізується на створенні високотехнологічних доїльних апаратів, обладнання для годування, систем моніторингу за здоров’ям тварин та охолодження молока, пише «Агро-Центр» з посиланням на Dairy Global.
Технології самостійно аналізують та обирають оптимальну швидкість так званої каруселі, по якій рухаються тварини. А датчики в момент доїння визначають жирність та якість молока, надсилаючи фермеру звіт щодо потреб у раціоні корів. У такий спосіб можна на 20% зменшити час доїння та до 30% покращити добробут тварин.
Загалом, працівнику, аби підключити корову до апарату, необхідно 14 секунд на тварину. А система може ще додатково скоротити час її перебування на каруселі на 50 секунд. Це підвищить ефективність на 15-20%.
Фото з допису