Онкологія та харчування

Новини компаній

Онкологічна хвороба є однією з найскладніших та найнебезпечніших хвороб, що можуть трапитися з людиною. Їжа, яку ми споживаємо, може мати значний вплив на наше здоров'я, і в разі онкології, правильне харчування може допомогти знизити ризик розвитку ракової хвороби, а також покращити якість життя хворих.

Що з продуктів варто уникати при онкології

Харчування грає важливу роль в підтримці здоров'я та зниженні ризику розвитку онкології. Особливо важливо дотримуватися збалансованої дієти, яка складається з достатньої кількості білків, вуглеводів та жирів.

Заборонені продукти при онкології – ті, що містять велику кількість швидких вуглеводів, таких як:

 • Солодощі;
 • Печиво;
 • Білий хліб;
 • Та інші вироби з білого борошна.

Такі продукти можуть збільшити рівень цукру в крові, що може негативно вплинути на здоров'я та знизити ефективність лікування.

Також варто уникати продуктів, які містять консерванти та хімічні домішки, такі як ковбаси, солоність та солодкі газовані напої.

Хворим на рак важливо обмежити споживання червоного м'яса, яке містить велику кількість насичених жирів та амінокислот. Насичені жири можуть збільшити ризик розвитку раку шлунка, кишечника та інших типів онкології. Замість цього, хворим слід включати до своєї дієти білок рослинного походження, такий як бобові, горіхи та насіння.

Що додати у дієту

Замість заборонених продуктів хворим на рак слід включати у свою дієту продукти, які містять багато вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Вони допоможуть підтримати імунну систему та зменшити ризик розвитку онкології. До таких продуктів можна віднести:

 • Фрукти;
 • Ягоди;
 • Овочі;
 • Зелені листові овочі;
 • Цільні злаки та інші продукти.

Крім того, хворим на рак важливо дотримуватися режиму харчування, розбити їжу на 5-6 прийомів на день та обмежити кількість їжі, яку вони споживають за один раз. Також варто відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю.

Оскільки харчування грає важливу роль в підтримці здоров'я, важливо консультуватися з лікарем або дієтологом, щоб підібрати індивідуальну дієту, яка буде найбільш ефективною в кожному окремому випадку. Також варто звернути увагу на збільшення кількості вживання рідини, оскільки гіпергідратація може допомогти виводити токсини з організму.

Правильне харчування є важливою частиною лікування та може допомогти знизити ризик розвитку ракових захворювань, а також покращити якість життя хворих. Тому важливо дотримуватися дієти, яка складається зі здорових та корисних продуктів, які збагачені вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами.

Література:

 1. http://www.medycyna.sm.gov.ua/index.php/uk/752-onko-prodkt
 2. Дрижак В.І., Домбрович М.Ї. Медсестринство в онкології. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. - 222 с.
 3. Гершанович М.Л., Пайкин М.Д. Симптоматическое лечение при злокачественных новообразованиях. - М.: Медицина, 1986. - 288с.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео