Ростислав Фук

Опалювальний сезон в умовах воєнного стану: результати засідання екстреної комісії у Тернополі

На сьогодні головне завдання – забезпечити збереження роботи тепломереж навіть в умовах повної відсутності газу, кажуть у міськраді

Екстрене засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді провели 16 серпня. Про це повідомили на сайті міської ради.

Нагадаємо, комісію скликали у зв’язку з ситуацією, яка склалася на Харківській ТЕЦ 11 вересня, що призвело до тимчасового зникнення енергопостачання одразу в кількох регіонах,  а також на Карачуновській дамбі в Кривому Розі 14 вересня, де росіяни завдали ракетного удару і пошкодили гідротехнічні споруди

Під час засідання обговорили питання підготовки до нового опалювального сезону 2022-2023 та роботи об’єктів критичної інфраструктури в осінньо-зимовий період. Заслухали також інформацію про готовність комунальних підприємств та житлового фонду Тернопільської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період. Серед іншого визначили проблемні питання, які потребують оперативного вирішення упродовж вересня з метою проходження опалювального періоду в умовах війни.

Ми отримали звіт від енергетиків про проведені роботи для того, щоб забезпечити безперебійну подачу електроенергії або оперативне реагування ремонтних бригад у випадку диверсій, аварій, поломок. Зокрема, можливість використання резервних ліній перемикання води. Таку ж інформацію отримано від комунальних підприємств «Тернопільводоканал» та «Тернопільміськтеплокомуненерго» стосовно забезпечення подачі води й тепла, – йдеться в повідомленні.

У міськраді зазначають, на сьогодні головне завдання для тепловиків – забезпечити збереження роботи мереж теплопостачання навіть в умовах повної відсутності газу.

Ми говоримо про роботу єдиної системи подачі тепла і гарячої води, яка буде працювати одночасно завдяки котельням, які функціонують на традиційному паливі, зокрема, газі, так і котельням, які працюватимуть на альтернативних видах палива. У випадку відсутності газу взагалі – ця мережа зможе оперативно перенаправити тепло, яке виробляється з котелень на альтернативному паливі, в інші мікрорайони міста чи бюджетні установи», – кажуть у міськраді.

Першочергово будуть отримувати гарячу воду і тепло усі медичні заклади міста. Також визначено перелік чергових дошкільних закладів, які на випадок відсутності газу, працюватимуть у Тернополі. Це дозволить забезпечити необхідну кількість місць для дітей, батьки яких будуть змушені працювати.

За результатами засідання заплановано проведення ряду зустрічей з керівниками обслуговуючих підприємств щодо плану дій у випадку надзвичайної ситуації, коли відсутні вода, електроенергія, тепло чи газ.

До слова, 16 вересня у Тернополі також відбулася презентація мобільного додатку «ДеУкриття». Відтепер жителі та гості міста зможуть під час сигналу оповіщення «Повітряна тривога» знайти у телефоні найближче укриття відповідно до місця свого перебування

Читайте також: «Обігрівачі не допоможуть»: блогер поділився досвідом життя взимку без опалення

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео