Орест Сарматський

Озвучено прогноз цін на продукти (Агроновини)

2601 (Copy)

Навесні в Україні прогнозується незначне підвищення цін на ряд продуктів.

Про це повідомляє Comments.ua, пише agronews.ua.

Так, світові ціни на продовольство рекордно зросли. Особливо додали в ціні олії, зерно, кукурудза і цукор. Ціни на хліб, яйця, курятину теж пішли вгору, адже це — похідні від зернових. Наприклад, 60% вартості яєць — це вартість комбікормів, в яких — кукурудза. Як повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, подальше зростання цін залежить від прогнозів врожаю-2021.

- Це станеться приблизно в березні, на початку квітня, коли перші прогнози почнуть з’являтися, коли побачимо, як зійшли озимі. Стануть зрозумілі перспективи зернових в світі. Тоді можна буде спрогнозувати, що чекає нас з цінами на продукти в цьому році, — говорить експерт.

Тоді ж буде зрозуміліше і ситуація з пандемією. Але до цього ціни матимуть незначний тренд до підвищення, пов’язаний зі збільшенням вартості зберігання і так далі. Ніяких кардинальних змін до квітня, відзначає експерт, поки що не прогнозується.

 

Фермерів можуть позбавити права користуватися власною землею

2602 (Copy)
2602 (Copy)

Комітет з питань аграрної та земельної політики планує презентацію проекту змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками.

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнського Конгресу Фермерів, пише agronews.ua.

Ознайомитись зі змістом документу неможливо, оскільки тексту немає. Всеукраїнський Конгрес Фермерів застерігає депутатів від необдуманих кроків і сподівається, що питання, яке розглядатиметься на аграрному комітеті, не стосуватиметься позбавлення фермерів права постійного користування землею.

Нині земля постійного користування є основою для господарств 27 тис. фермерів. Позбавити їх цих ділянок – це грубе порушення прав і Конгрес буде всіляко перешкоджати таким діям. Право постійного користування землею регулярно намагаються відібрати у фермерів, починаючи з 90-х років минулого століття. Це робилось під різними приводами: і законодавчими ініціативами, і судовими рішеннями. Відсутність права успадковувати користування такими ділянками – причина численних рейдерських атак.

Всеукраїнський Конгрес Фермерів неодноразово наголошував на законодавчих змінах, щоб фермери могли викупити ці землі за адекватною ціною і прозорою процедурою та на можливості успадковування права постійного користування нащадками фермера, який це право отримував.

Вибір читачів за тиждень

Відео