Хліб з магазину може бути шкідливим (Агроновини)
Хліб, куплений у великих торговельних мережах, може бути небезпечним через приготування з порушенням технології.
Через недбалість працівників покупці ризикують придбати продукт, заражений пліснявою і токсинами.
Про це повідомив пекар Ігор Лаврешин, пише agronews.ua.
- Небезпечною може бути не так сама цвіль, як мікотоксини, які містяться в такому хлібі – продукти життєдіяльності цих грибів. Зрізати цвіль і вживати хліб не можна. Якщо ви бачите хоч найменшу колонію цвілі, такий продукт підлягає утилізації, – переконаний Лаврешин.
З його слів, якщо на хлібі присутні сліди тварин чи комах, потрібно писати скарги та не вживати цей продукт у жодному разі.
- З настанням тепла в неякісному хлібі може з’явитись картопляна хвороба. Якщо ви хочете зберегти хліб на довгий термін, я рекомендую його заморожувати. Якщо зберігати як звичайний продукт, рекомендую робити це в щільно закритій посудині – стандартній дерев’яній хлібниці, алюмінієвій каструлі, – зазначив пекар.
За його словами, стандартний термін зберігання хліба – до 7 днів.
На Одещині на сміттєзвалищі створили диво-сад
Селекціонер-аматор Сергій Темченко з Біляївки Одеської області виростив справжній диво-сад: тут груші ростуть на яблуні, а на одному кущі винограду щеплено по 4-5 сортів ягід.
Сам сад зростає на місці колишнього сміттєзвалища. Про це повідомляє volnorez, пише agronews.ua.
Захоплюватися селекцією Сергій почав в далекому 1986 році. Коли вони з дружиною перебралися в старий будинок її бабусі, на присадибної території виростали тільки кілька акацій і шовковиця, а за городом красувалася балка, завалена сміттям і поросла очеретом. Однак ентузіазму вистачило, щоб буквально на пустирі виростити сад.
За словами Сергія, без добрих людей не обійшлося: підказали, які дерева краще посадити. Спочатку вдалося виростити перші плодові дерева з насіння і саджанців, які брав у сусідів, потім почали приживатися і інші. Так в саду у Сергія з’явилися перші яблуні, груші та сливи.
Тепер на місці колишньої сміттєзвалища красується великий плодовий сад, а Сергій, уже досвідчений селекціонер, абсолютно не боїться експериментувати. Він прищеплює грушу на яблуню, а на одному дереві може бути від 2-3 до 6 сортів плодів.
Асортимент плодових дерев тепер розширився: додалися абрикос, персик і навіть фундук. Цікаво, що фундук Сергій виростив з жменьки свіжих горіхів, які привіз двоюрідний брат дружини з Туреччини.
На подвір’ї у селекціонера-любителя зростає величезний кущ винограду «Молдова», саме на винограді майстер вперше почав експериментувати з щепленням рослин. За словами Сергія, коли виноград росте «букетом», це дозволяє заощадити площа.
Зараз у селекціонера понад 20 сортів ягід. Вони починають дозрівати з середини літа і тримаються до Нового року.
Урожай зі свого диво-саду Сергій Темченко і сам в їжу використовує, і продає на місцевому ринку в Біляївці.