Євгенія Цебрій

Підозрювану у крадіжці двох мільйонів гривень на Тернопільщині суд залишив під вартою 

Жінці загрожує 12 років позбавлення волі. Вона має право внести заставу у розмірі майже пів мільйона гривень

Під вартою з правом внесення застави залишила колегія суддів Тернопільського апеляційного суду підозрювану у крадіжці 2 млн грн. Визначена застава в розмірі 200 прожиткових мінімумів, що становить 496 тис. 200 грн. Про це повідомляє пресслужба Тернопільського апеляційного суду.

Відповідно до наданих апеляційному суду матеріалів, Вікторії К. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 185 КК України. Тобто, у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), в особливо великих розмірах. Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Як встановлено досудовим розслідуванням, у березні цього року в обідню пору 56-річна переселенка з Бучі Київської області Вікторія К. перебувала в житловому будинку одного з сіл Кременецького району. Переконавшись, що за її діями ніхто не спостерігає, з кімнати, де проживала її родичка, також переселенка, викрала чорну сумку, в якій зберігалось 2 млн. 44 тис. грн, і покинула місце злочину. Але згодом її затримали працівники поліції у м. Ковель Волинської області.

 Не погодившись із рішенням суду, захисник Вікторії К. подав апеляційну скаргу та зазначив, що обраний запобіжний захід є занадто суворим і не відповідає практиці Європейського суду з прав людини, а встановлена сума застави – є непомірною для його підзахисної. Тому просив пом'якшити міру запобіжного заходу, помістивши Вікторію К. під домашній арешт, або зменшити їй розмір застави. Мотивуючи свої вимоги, вказав, що органом досудового слідства не надано жодного суттєвого доказу підтвердження обґрунтованості пред'явленої підозри. Не доведено й існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК.

При розгляді клопотання слідчий суддя врахував конкретні обставини кримінального провадження і те, що Вікторія К. обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину. Це підтверджено зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема протоколом добровільної видачі підозрюваною грошових коштів та записом камер відеоспостереження господарства, де сталась крадіжка. Тому апеляційна скарга захисника в цій частині є необґрунтованою.

Стосовно обраної міри запобіжного заходу, апеляційний суд, погодився з висновком місцевого суду щодо існування ризиків. А саме, що підозрювана, розуміючи, що у разі доведення вини, їй загрожує покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років, тому може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілу та свідків. Ризик втечі слід оцінювати у світлі факторів, пов'язаних із характером особи, місцем проживання, майновим станом, сімейними зв'язками та всіма видами зв'язку з країною, в якій вона піддається переслідуванню. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, Вікторія К. має слабкі соціальні зв'язки – вона ніде не працює, нікого не має на утриманні, немає постійного місця проживання, місце злочину покинула.

Зважаючи на наведене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника підозрюваної Вікторії К. залишила без задоволення, а ухвалу слідчого судді Кременецького районного суду – без змін.

Фото з відкритих джерел

 

Вибір читачів за тиждень

Відео