Орест Сарматський

Почали виробництво унікального продукту – медового амаранту (Агроновини)

1901 (Copy)

Підприємниця з Херсонської області запатентувала та запустила у виробництво унікальний продукт – медовий амарант, що виготовляється із поєднання меду та органічного амарантового борошна.

Про це AgroTimes розповіла співзасновниця підприємства та розробник продукту Вiкторiя Масловська.

За її словами, над створенням медового амаранту вони з чоловіком працювали три роки. І лише нещодавно після багатьох спроб і помилок було налагоджено промислове виробництво та офіційно запущено його в продаж.

Поки що ми реалізуємо медовий амарант лише на внутрішньому ринку, проте плануємо вийти і на зовнішній. Зокрема, нашим продуктом зацікавилися британці. Ми вже відправляли їм продукцію для тестування, а в січні вони приїдуть до нас на переговори щодо подальшої співпраці. Тож наразі ми в процесі сертифікації обладнання та продукції для подальшого просування на ринку, – розповіла Вікторія Масловська.  

Вона також повідомила, що для запуску виробництва довелося довго шукати інвесторів. І одна американська компанія вже була готова профінансувати цей проєкт, втім, взамін хотіла отримати авторські права на продукт, на що виробники не погодилися. А тому в результаті довелося залучити для придбання обладнання (до речі, українського виробництва) частково власні кошти, частково – кредитні.

Особливість виробництва в тому, що і для амаранту, і для меду недопустима обробка за високих температур. Обидва ці продукти не можна нагрівати вище 400С, тому ми дотримуємося температурного режиму 37-380С. Маємо намір також розширювати асортимент – уже тестуємо виробництво медового амаранту з домішками різних продуктів бджільництва з власної пасіки: з пилком, з маточним молоком тощо, – зазначили виробники.

1902 (Copy)
1902 (Copy)

Сироварня вперше в Україні почала виробляти йогурт із цукатами буряка

Сироварня O’bereg (Суми) випустила експериментальну партію йогурту з цукатами буряка, аналогів якого немає в Україні.

Його було створено спільно зі спеціалістами кафедри переробки молока Сумського національного аграрного університету (СНАУ), повідомила сироварня на своїй фейсбук-сторінці.

Харчові волокна буряка мають гарні сорбційні властивості, вони є пробіотиками. Буряковий жмих на 95% складається з харчових волокон.

Дослідження СНАУ показали, що введення бурякових цукатів у склад йогурту на 42% підвищує в ньому вміст харчових волокон, на 13% – -каротину, на 11% – калію, на 9% – магнію та вітаміну С, на 8% – заліза та на 4% – кальцію.

Усі складові йогурту, крім закваски, – українські. Для масового виробництва нового продукту сироварня чекає цукати від СНАУ.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео