30 квітня в історії Тернопільщини

30

Цього дня народилися:

український священик, культурно-гро­мадський діяч о.Іван Барвінський (1833, с. Шляхтинці, нині Тернопільський район — 1900, с. Постолівка, нині Гусятинський район).

начальник Тернопільського міського управління юстиції Василь Марцинкевич (1978, м. Тернопіль).

Результат пошуку зображень за запитом "василь марцинкевич"

правник, колишній прокурор Тернопільської області Іван Мельничук (1957, с. Оріхівка Староконстянтинівського району Хмельницької області);

Результат пошуку зображень за запитом "Іван Мельничук прокурор"

український поет, член Національної спілки письменників України, член Спілки українських письменників Словаччини Ярослав Павуляк (1948, с. Настасів Тернопільського району — 25 листопада 2010, Тернопіль).

Пов’язане зображення

соліст-вокаліст, ліричний тенор Микола Швидків (1970, м. Бережани);

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Швидків"

Цей день в історії Тернопілля:

30 квітня 1980 року – помер вчений-психолог та соціолог, уродженець м.Скалат Олександр Кульчицький. Опублікував низку педагогічних праць із характерології та педагогічної психології, співпрацював із українськими та польським газетами й журналами. Автор концепції формування української психіки, більше 110 праць із цілісноструктурної психології, етнопсихології, характерології та інших напрямків досліджень, розвідок про творчість Г. Сковороди, Т. Шевченка, І. Франка; ще 264 праці залишилися в рукописах.

30 квітня 1997 року – помер актор і режисер театру, танцюрист, хореограф, громадсько-культурний діяч, уродженець смт.Мельниця-Подільська Борівського району Антін Кривецький.

30 квітня 1984 року – у Афганістані загинув уродженець с.Крижі Кременецького району Валерій Циганюк. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 - пропали безвісти, 48 – загинули.

30 квітня 2010 року – звання «Почесний громадянин міста Тернопіль» надано Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Всесвітній день поріднених міст традиційно відзначається в останню неділю квітня. Засноване свято Всесвітньою федерацією поріднених міст ще в 1957 році. Ця федерація є неурядовою структурою, яка займається зміцненням культурних зв'язків між містами, що знаходяться в різних країнах.

У загальній складності це свято відзначають більш 3500 міст світу. Вони офіційно зареєстровані у Всесвітній федерації як міста-побратими. Історичну угоду про співпрацю і дружбу підписали вперше представники Сталінграду (Московія) і Ковентрі (Англія). Ці два міста дуже сильно постраждали в ході другої світової війни і вирішили продемонструвати свою єдність і взаємну підтримку.

Штаб-квартира організатора цього свята знаходиться в Парижі. Зараз організація співпрацює з представниками понад 160 держав. Практично кожне велике місто України має побратимів в інших країнах світу.

Також сьогодні Міжнародний день джазу. Наприкінці осені 2011-го року, на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, рішенням міжнародного співтовариства 30-е квітня було оголошено «Міжнародним днем джазу». Враховуючи високий ступінь культури і динамічного різноманіття музичного мистецтва, спільну спадщину і унікальний колорит, метою відзначення Дня джазу стало бажання розширення рівня інформованості всієї міжнародної спільноти про виражену педагогічну роль джазу як однієї з сил, що сприяє зміцненню миру і взаєморозумінню, єдності і культурного діалогу між людьми, суспільними групами і соціальними об’єднаннями.

Міжнародний день джазу

Іменини сьогодні святкують Семен, Андрій, Олександр, Акакій, Ананій.

Вибір читачів за тиждень

Відео