Тамара Коблик

Понад 120 тисяч гривень втратила тернополянка, довірившись шахраєві

Поліцейські вкотре застерігають громадян від аферистів, які, видаючи себе за співробітників фінансових установ, обманом привласнюють кошти довірливих людей

До працівників Тернопільського районного управління поліції із заявою про шахрайство звернулася 51-річна жителька обласного центру. Заявниця розповіла, що до неї зателефонував невідомий, який представився із служби безпеки банку. Співрозмовник повідомив про нібито заблокований рахунок і запропонував допомогу в його розблокуванні. Зловмисник переконав жінку перевести гроші на «безпечний» рахунок, щоб відновити доступ до фінансів. Довірившись шахраєві, потерпіла самостійно перерахувала на невідомі рахунки понад 123 000 гривень. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці вживають заходів щодо встановлення та притягнення до відповідальності зловмисника, який ошукав тернополянку. 

Працівники поліції нагадують: 

  • справжні співробітники фінансових установ ніколи не телефонують клієнтам із проханням перевести кошти на інші рахунки;
  • ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам CVV-код, PIN-код або інші конфіденційні дані картки;
  • якщо ви отримали схожий дзвінок – одразу припиніть розмову та самостійно зателефонуйте на офіційний номер банку. 

Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Будьте обачними та не дозволяйте аферистам привласнювати ваші заощадження! 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео