![](/uploads/media/60/23/6023cb1de28d5d6f7a50a6095d4b194d_orig_thumb.jpg)
Прогулянки Тернополем. Що спільного у дверей та вікон (фото)
![DSC_2726](/uploads/media/69/6y/696yz809b53cd27cc64738485ea6d1e1_w960.jpg)
Варіантів відповідей може бути досить багато, проте є ті елементи, котрі повторюються, звичайно, у варіаціях.
Приміром, сандрики.Так називають невеликий карниз часто з фронтоном над вікном чи дверима. Спочатку сандрик слугував для захисту вікон і дверей від дощу, проте поступово перетворився з простого виступу над вікном у складну конструкцію з фронтоном, на якому могли розміщувати ліпні композиції.
Є такі різновиди цих архітектурних деталей: сандрик прямий, лучковий та трикутний. Почнемо з останнього, бо він у місті трапляється чи не найчастіше. З центральних вулиць міста дібрала зразки трикутного сандрика. Тож будете гуляти Тернополем — пригляньтесь до цієї античної спадщини.
DSC_2722
![DSC_3064-2](/uploads/media/0d/05/0d05f9def4e38f8yz50393e875879ca9_w960.jpg)
![DSCF6166](/uploads/media/07/79/07799a4808598835e5d3787576103da1_w960.jpg)
![DSC_1007](/uploads/media/13/81/138187d0ec3fc3a682b861e2f60dab61_w960.jpg)
Анна ЗОЛОТНЮК
Фото авторки