![](/uploads/media/a5/c1/a5c15071009099bdaa52b917b1ef79f5_orig_thumb.jpg)
18 січня в історії Тернопільщини
![18](/uploads/media/4a/45/4a459a100e1ec61497532964a1a30637_w1280.jpg)
Цього дня народилися:
Вантух Мирослав (1939, с. Великосілки, Кам'янко-Струмилівський повіт, Тернопільське воєводство, Друга Річ Посполита (зараз — Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл.) — український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, директор хореографічної школи при НЗААТУ ім. П.Вірського; голова Всеукраїнської хореографічної спілки; президент Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячих колективів народного танцю, член-засновник Академії мистецтв України (грудень 1996 р.), народний артист України (1977), професор (1997), Герой України (2004), почесний громадянин Києва.
![вантух](/uploads/media/5f/90/5f906e76003a5aed84435899bbab6d23_orig.jpg)
Гавриш-Сікорська Оксана (1944, с. Ланівці Борщівського району) – майстриня художнього оброблення дерева. Дружина Д. Гавриша. Член НСМНМУ (1990).
![гавриш](/uploads/media/5b/83/5b836c7a3c567fbc537cc3f3b27e3770_orig.jpg)
Заверуха Володимир (1979, м.Тернопіль) – директор КП “Тернопільський центр дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О. Довженка”.
![zaverukha](/uploads/media/8f/40/8f40ccf45890cf26399f4620173bea50_orig.jpg)
Онипко Семен (1913, Осмачки Полтавського району Полтавської області — 1 березня 1975, Тернопіль) — український драматичний актор. Народний артист УРСР (1969).
![онипко](/uploads/media/e5/84/e584f6d097decceeb7318e77b8b251b9_orig.jpg)
Цей день в історії Тернопілля:
18 січня 1941 року – Львівське НКВС провело т.зв. «процес 59» над молодими націоналістами. Серед них: Роман-Мар'ян Берест, священик УГКЦ на Бережанщину - засуджений до смертної кари; Олена (Галина) Столяр – тернополянка, діячка ОУН. Спочатку її засудили до розстрілу, але згодом помилували до10 років ув'язнення; Дмитро (Роман) Клячківський («Клим Савур») – уродженець Збаража, Провідник ОУН м. Львова – засуджений до розстрілу, який замінено на 10 років ув’язнення та 5 – заслання.
18 січня 1945 року - зіткнення УПА-Захід з НКВС біля села Кутківці Велико-Глубичовського району Тернопільської області загинув вояк УПА Омелян Балюк-«Шум» (21 рік).
18 січня у православному світі відзначається Голодна кутя, яка за своєю суттю є вечером-приготуванням до великого свята Богоявлення Господнього Хрещення. Це пам'ятний день для християн, оскільки саме тоді відбулося хрещення Ісуса Христа. Як відомо, його в річці Йордан хрестив Іоанн Предтеча.
Слово «хрещення» походить від грецького поняття «занурення». Цей обряд раніше був очисним обмиванням, але в сучасному християнстві хрещення має інше значення: взяття на себе хреста.
На Голодну кутю зараз заведено освячувати воду. Водохрещення проводять в православних храмах. Туди всі люди приносять воду, щоб священик покропив її. Крім того, вважається, що вода, набрана з будь-якого природного джерела в цей час, вже має цілющу силу.
Така вода може зберігатися дуже довго. Її потрібно пити потроху натщесерце і обов'язково після молитви. Християни вірять, що вода, освячена в цей день, позбавляє людей від різних душевних і тілесних недуг. Але для цього людина не повинна мати зла або поганих задумів на серці.
![65_main](/uploads/media/4d/c5/4dc5b6a43b4fd0865ebb040620f36b74_w320.jpg)
Іменини сьогодні святкують Григорії, Романи, Аполлінарії і Феони.