
Протезування зубів: на імплантах чи без?
На правах реклами

Протезування краще виконувати вчасно, адже від нього залежить подальше життя зруйнованого зуба. Якщо ж залишилася тільки лунка, коронкою вже не обійтися: потрібна імплантація. Як розібратися, коли і що слід робити – розповідають фахівці Healthy Dent.
Коли ви стурбувалися станом конкретного зуба, а лікуючий стоматолог порекомендував протезування зубів, не варто налаштовуватися на складний і надто довгий процес. Якщо ж ви ще не впевнені, яким має бути протезування зубів, види його можна детальніше дослідити за посиланням. Та як бути, коли зуб втрачений, і потрібна ще й імплантація?
Все, чим відрізняються ці два поняття, і коли не обійтися чимось одним – вже в нашій статті.
Що таке протезування?
Протезування – це спосіб відновлення зуба. Форма кожного протезу анатомічна, повністю повторює форму природної одиниці й дозволяє:
- повернути впевненість відкритої посмішки;
- комфортно пережовувати і кусати їжу;
- зберегти правильний прикус;
- збалансувати навантаження на зубощелепну систему за рахунок того, що всі одиниці на місці;
- зберегти чи відновити чіткість дикції.
І одинична коронка, і «міст», і конструкція на всю щелепу називають однаково: протезами. Також все більш популярним стає протезування зубів у Києві мікропротезами – вінірами. Вони покривають лише передню частину зубів у зоні посмішки та створюють чудовий естетичний ефект, маскуючи незначні недоліки.
Головне, що варто зрозуміти про протезування – те, що коронки встановлюються на наявну опору. Нею може бути:
- природний зуб, навіть якщо він частково зруйнований;
- здоровий зубний корінь, коли природна коронка зуба не збереглася;
- імпланти зубів – тобто, штучні корені.
А отже, протез – це лише зовнішня частина роботи стоматолога.
Коли потрібна імплантація
Як ви вже зрозуміли, імплантація зубів потрібна не в кожному випадку. Однак, якщо в ротовій порожні є лунка, без штучного кореня не обійтись, адже він:
- стане надійною основою для майбутнього протеза;
- забезпечить повноцінне кровопостачання щелепної кістки під лункою;
- попередить розсмоктування кісткової тканини;
- врівноважить навантаження на щелепу під час жування.
Зубні імплантати створюються з безпечного й гіпоалергенного сплаву титану, мають максимальний показник приживлення і не потребуватимуть заміни разом із протезом. У більшості випадків вони здатні слугувати десятиліттями, а іноді – протягом усього життя пацієнта.
Варто розуміти, що протезування на імплантах дещо подовжує період відновлення посмішки. Штучні корені приживлюються протягом 3 місяців, і, залежно від технології імплантації, на цей час можуть бути встановлені тимчасові протези.
Щоб розібратися, чи потрібна імплантація саме вам, чи можливо обмежитися протезуванням, варто звернутися до кваліфікованих фахівців. Вони вже чекають на вас у сімейній стоматологічній клініці Healthy Dent.

Фото з відкритих джерел