Ростислав Фук

Протягом січня жителі Тернопільщини отримали від податківців понад 1,5 тис електронних ключів

Послуга з видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису є безкоштовною та займає до 10 хвилин часу

Протягом січня цього року працівники сектору реєстрації користувачів Головного управління Державної податкової служби Тернопільської області видали 1504 відкритих ключі електронного цифрового підпису.

Воєнний стан спонукав жителів нашого краю до активного використання електронних сервісів та обмеженого безпосереднього спілкування. До того ж наявність цифрового підпису відкриває його власнику можливості Електронного кабінету: від подання звітності, заяв – до з’ясування нарахованих та сплачених платежів тощо, – кажуть податківці.

Послуга з видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, приватних підприємців та громадян є безкоштовною та займає до 10 хвилин часу. Охочі можуть нею скористатися, відвідавши сектор реєстрації користувачів ГУ ДПС в області, що знаходиться за адресою: Тернопіль, вул. Білецька,1, Центр обслуговування платників Тернопільської ДПІ, кімната 122.

До слова, термін дії електронного підпису під час воєнного стану подовжено. Таку постанову ухвалив Уряд на період воєнного стану в Україні. Зазвичай термін дії підпису обмежений – від одного до двох років. Для його подовження деяким користувачам необхідно фізично навідатися до свого надавача, щоб той перевидав ключі електронного підпису.

В умовах воєнного стану для багатьох українців зробити це неможливо. Тому Мінцифри спільно з Держспецзв’язку забезпечили безперебійне функціонування системи надання е-послуг. Надавачі електронних довірчих послуг на основі раніше створених ключів самостійно формують користувачам новий електронний підпис. Тож користувачі можуть продовжувати ним користуватися і підписувати документи онлайн.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео