Оксана Мацьопа

Реформа МСЕК в Україні: що зміниться вже з 28 жовтня

Уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК

Від сьогодні, 28 жовтня, функції Центральної МСЕК покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.  Відповідний наказ підписав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Про це повідомили в Міністерстві оборони здоровʼя.

Від 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням. 

Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився. Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її  буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. З вами звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій, черговість розгляду буде збережена. 

Загалом процедура оскарження наразі така:

Якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.

Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
Написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії. Після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження) і винесене нове рішення.

Зверніться до організації, що виконує функції центральної МСЕК. 

Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, функції якої виконує  Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро.

Нагадаємо, питання реформування, а потім ліквідації МСЕК постало після скандалу в сусідній з Тернопільщиною Хмельницькій області. Тоді в керівниці Хмельницького обласного МСЕК Тетяни Крупи в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами.

16 жовтня головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов написав, що у Хмельницькій області 49 прокурорів, ймовірно, отримали інвалідність другої групи за рішенням голови обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, яка перебуває під слідством.

21 жовтня стало відомо про обшуки у ще однієї керівниці МСЕК - з Миколаївської області. У посадовиці знайшли 450 тис. доларів і російський паспорт сина.

Потім МОЗ закликало українців повідомляти про порушення в діяльності МСЕК

Минулого тижня  під час брифінгу міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що Центральну МСЕК ліквідують 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео