Рідне місто Леоніда Брежнєва аплодувало тернопільським Мамаям
Отож, про полію, яка відбулася у місті, де 110 років тому народився пріснопам’ятний, найголовніший комуніст «застійного періоду» СРСР - Леонід Брежнєв. Нині тут про цю персону згадують, хіба що маргінали, які шкодують за тими часами, коли була «дешева ковбаса» і «безплатна медицина».
Тепер ще донедавна Дніпродзержинськ, а відтепер – Кам’янське, має, як кажуть, іншу «фішку». Тут дев’ятий рік поcпіль проводиться оригінальна культурно-мистецька імпреза.
Йдеться про Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-фест». Він, як і в попередні роки, присвячувався герою українського народного епосу - козаку Мамаю. У рамках фестивалю відбувся пленер з образотворчого мистецтва «Земля Мамаїв», колективна художня виставка «Мамай у просторі і часі», презентація мистецького проекту «Кам’яна могила у знаках і символах». Серед знакових подій фестивалю, в якому брала участь і тернопільська делегація митців, були і вечір сучасного українського кіно за участю українських режисерів та акторів, і етнотолока, а ще – куліш просто неба, дружнє спілкування, обмін думками.
Та своєрідною «родзинкою» фестивалю стала презентація другого тому ілюстрованої книги про козака Мамая, якого зобразили у своїх творах митці України, в тому числі й Тернопільщини.
Про цю культурно-мистецьку новинку, а також - історію виникнення руху «Мамай єднає Україну», роль козака Мамая в українській ментальності – читайте у неділю на нашому сайті.
Петро ОВЧАРИК
Фото автора