Роботам за збір ягід будуть «платити», як людям (Агроновини)
Стартап по автоматизації збирання врожаю Tortuga (США) залучає $ 20 млн на створення сотень роботів.
Компанія буде пропонувати своїх роботів як послугу з оплатою за кілограм зібраного врожаю, пише Hortidaily.
З цим баченням і раніше випущеним полуничним роботом вони тільки що завершили раунд серії A із залучення фінансування, очолюваний Lewis & Clark AgriFood.
У минулому році Tortuga запустила парк роботів-прибиральників після чотирьох років досліджень і розробок.
Роботи обладнані для збору полуниці. Також вони збирали столовий виноград, і будуть адаптовані для роботи з чорницею, огірками, помідорами і перцем.
Модель «робот як послуга» компанія вирішила використовувати для того, щоб підвищити довіру селян до автоматизованим машинам.
Виробники будуть платити за кілограми продукції, яку збирають роботи, і зможуть порівняти свою вигоду з традиційним підходом до збору врожаю.
Інвестори вклали $ 40 млн в бекон на основі грибів
Atlast Food залучила $ 40 млн від ряду інвесторів на виробництво бекону на рослинній основі.
Серед тих, хто профінансував стартап, - Stray Dog Capital, засновники Applegate і Stonyfield Organics, а також Footprint Coalition Ventures Роберта Дауні-молодшого, пише Forbes.
Atlast Food планує налагодити масове виробництво запатентованого інгредієнта, виготовленого з грибного міцелію і створений на його основі бекон.
Завдяки міцелію компанії вдалося імітувати текстуру справжнього бекону набагато краще, ніж в разі альтернативи на основі сої або горохового білка.
В результаті Atlast Food отримала запатентований інгредієнт, який співзасновник компанії Ебен Байєр сподівається продати великим харчовим компаніям, які шукають нові види альтернативних м'ясних продуктів.
Це прибутковий продукт, і з часом планують виробляти його за дуже конкурентоспроможною ціною. Мета компанії - виробляти 100 млн фунтів інноваційного інгредієнта в рік.