Ростислав Фук

росіянку, яка проживає на Тернопільщині, судитимуть за пропаганду

Судова експертиза підтвердила наявність виправдовування та глорифікації військових країни-агресорки

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо громадянки росії, що проживає в селищі Козова, обвинуваченої у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, глорифікація осіб, які її здійснювали. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За даними слідства, жінка, перебуваючи на території рф у 2021 році, зареєструвалась у соцмережі «одноклассники» і продовжувала нею користуватись в Україні після початку повномасштабного вторгнення для публікації матеріалів з виправдовуванням збройної агресії російської федерації.

На своїй особистій сторінці в соцмережі жінка періодично поширювала дописи з глорифікацією осіб, які брали участь у бойових діях проти України. Так, 20 травня 2022 року обвинувачена вподобала і поширила наступний допис користувача «МЬІ – РУССКИЕ»: «А давайте все вместе поддержим наших бойцов, которые сейчас ведут борьбу с нацизмом на передовой! За вами вся россия, мужики!», – кажуть прокурори.

Висновком судової лінгвістичної експертизи підтверджено наявність в опублікованих матеріалах виправдовування та глорифікації військових країни-агресорки.

Завершено досудове розслідування, що здійснювали слідчі УСБУ в області.

Фото Тернопільської обласної прокуратури

Вибір читачів за тиждень

Відео