
Шахрайство в мережі: житель Тернопільщини втратив гроші після переходу за підозрілим посиланням
Правоохоронці вкотре застерігають громадян: ніколи не вводьте свої банківські реквізити, CVV-коди чи паролі до онлайн-банкінгу на підозрілих сайтах або за покликаннями, отриманими в месенджерах

Жертвою афериста став 26-річний житель Тернопільського району. Чоловік втратив понад 53 000 гривень після того, як опублікував оголошення про продаж автоколіс на онлайн-платформі. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Як повідомив потерпілий, невдовзі після розміщення оголошення з ним зв’язався невідомий, який начебто зацікавився покупкою. Під час переписки «покупець» надіслав фішингове покликання для нібито підтвердження переказу коштів. Нічого не підозрюючи, продавець перейшов за покликанням і ввів свої банківські реквізити.
Цього виявилося достатньо, аби зловмисник отримав повний доступ до рахунку потерпілого. З картки було знято понад 34 000 гривень. Крім того, шахрай відкрив на ім’я чоловіка новий рахунок в іншому банку, з якого переказав ще 19 000 гривень на сторонню картку. Загальна сума збитків склала понад 53 тисячі гривень.
За фактом шахрайства слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи зловмисника.
Правоохоронці вкотре застерігають громадян: ніколи не вводьте свої банківські реквізити, CVV-коди чи паролі до онлайн-банкінгу на підозрілих сайтах або за покликаннями, отриманими в месенджерах. Справжні платіжні сервіси не використовують зовнішніх форм для отримання коштів від покупців.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Фото з відкритих джерел