Тетяна Макогон

5 цікавих місць на Тернопільщині, які варто відвідати цього літа (фото)

Подорож на один день — чудова нагода провести час з рідними чи друзями та розширити кругозір, не виїжджаючи за межі області

Тернопільщина унікальна своєю природою та цікавими місцями. Тут є незвичайні печери, замки, палаци та давні костели. Що варто побачити та куди поїхати у вільний час  – у підбірці Терену.

Унікальний костел у селі Сороцьке

Костел Матері Божої Неустанної Помочі в селі Сороцьке

Костел Матері Божої Неустанної Помочі у селі Сороцьке неподалік Тернополянезвичайна будівля у неоготичному стилі. Збудований понад 100 років тому. На жаль, нині святиня у занедбаному стані, адже на його реставрацію потрібні великі кошти, яких громада не має. Однак це загадкове місце часто приваблює туристів і фотографів, які проводяться тут фотосесії. 

Карстові озера і Франкові скелі

Карстові озера

Село з оригінальною назвою Вікно розташоване у Гримайлівській сільраді Чортківського району на Тернопільщині. Відоме карстовими озерами, що в народі називають “вікнини”. Озера змінюють кольори від яскраво-блакитних до темно-фіолетових і ніколи не замерзають. 

Франкові скелі

Ще в селі  є так звані Франкові скелі, якими любив гуляти Іван Франко. Нагадаємо, кілька років тому розчистили та відкрили для туристів стежку, що веде до цих скель. 

Печера “Вертеба”

Печера “Вертеба”

“Вертеба” – гіпсова печера в Україні на лівому березі річки Серет. Розміщена в Чортківському районі Тернопільської області за 2 км на північний захід від села Більче-Золоте. Геологічна й археологічна пам'ятка загальнодержавного значення. У печері Вертеба діє єдиний в Україні підземний музей трипільської культури. Ця печера належить до найбільших печер у Європі, довжина підземних ходів близько 9 тис. м. Усі охочі можуть залишити заявку на екскурсію.

Раївський парк

Раївський парк

Цей парк розташований у селі на Бережанщині з незвичною назвою Рай. За легендою гетьман Адам Сенявський хотів зробити щось приємне для своєї дружини Єви, тому побудував для неї палац. А коли він запитав у неї, як назвати це місце вона відповіла: “Ти – Адам, я – Єва. То будемо жити в Раю”. Біля палацу знаходиться  парк, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. А поблизу ростуть ботанічні пам'ятки природи — дерева-дуби «Богатир» та «Велетень» і сосна Богданна Хмельницького. У раївському парку можна насолодитись прогулянками на свіжому повітрі, помилуватися палацом, озером і столітніми деревами. 

Палац Графа Бадені 

Палац Бадені у Коропці 

У селищі Коропець Чортківського району знаходиться величний палац графа Бадені, який став візитівкою краю. На початку ХІХ ст. родина Мисловських збудувала у Коропці резиденцію, яку в 1906 році граф Станіслав Бадені перебудував під стиль віденського ренесансу. 

Чотиригранні куполи, тераси, кам'яні східці... Колись там знімали фільм “Квартет Гварнері”, “Собака на сіні” і “Вітер з заходу”. Нині палац потребує термінової реставрації, однак на його відновлення потрібно багато коштів, який немає. Та попри це, це місце цікаво побачити і воно щороку приваблює до себе туристів. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео