
Що найперше зробити в березні на городі, у саду та квітнику
У березні закладається основа майбутнього врожаю, вважають садівники

Березень - відповідальний місяць для садівників та городників, пише Сільський Господар.
Саме в березні закладається основа майбутнього врожаю, вважають садівники.
На городі
На початку місяця подбайте про накопичення органічних і мінеральних добрив. На ділянки слід вивезти гній. По мерзлоталій землі вносять мінеральні добрива, після від танення ґрунту вони розподіляться рівномірно.
Сійте горох. Ця культура холодостійка і не боїться приморозків.
Якщо дозволяють погодні умови, сійте редиску. Засіяну грядку варто накрити поліетиленовою плівкою, тоді врожай буде раннім.
За теплої погоди цього місяця сіють та садять також інші холодостійкі овочі: цибулю, моркву, салат, петрушку, селеру, кріп, хрін.
У саду
Визначте, як перезимували дерева. Якщо зауважили пошкодження кори, рани зачистіть гострим садови ножем до здорової тканини. Після того продезінфікуйте їх розчином мідного купоросу, замастіть садовим варом й обв’яжіть мішковиною.
До набубнявіння бруньок сад ще можна підрізати. З дерев вилучіть сухі гілки та ті, що ростуть навхрест або досередини. Опісля побіліть стовбури та скелетні гілки вапняним молочком.
З кущів порічок, смородини, аґрусу вилучіть старі непродуктивні гілки та дрібні недорозвинуті пагони. У насадженнях малини, не залишаючи пеньків, виріжте старі пагони, а в молодих – підріжте вершечки у місці їх згинання.
У квітнику
У березні починайте регулярно провітрювати вкриті на зиму троянди. Це треба робити у сонячні дні при плюсовій температурі.
Якщо шар снігу на вашій ділянці стане вже зовсім тонким, зніміть укривний матеріал з нарцисів, гіацинтів, лілій. Ці рослини витримують приморозки до мінус сім градусів.
Не забувайте, що в березні активізуються гризуни, які можуть знищити цибулини тюльпанів та лілій. Тож із ними треба починати боротьбу, готуючи отруйні зернові приманки.
Фото з відкритих джерел