Хвилинка грамотності для тернополян: слова-паразити, які говорять про характер людини
Слова-паразити - справжня катастрофа для мовлення. Добре, коли вони лише зрідка «проскакують» при спілкуванні, однак надмірне вживання може спаплюжити все задоволення від розмови.
До того ж, психологи довели, що часте вживання того чи іншого «паразита» характеризує особистість не з вельми приємного боку. Ану, чи це так?
Ось найуживаніші мовні «паразити»:1. До речі.
Слово вказує на нестачу уваги. Люди часто починають вживати це, потрапляючи до нової компанії.
2. Коротше.
Його часто вживають нетерплячі, нервозні люди, які вічно кудись поспішають. Їх легко помітити у компанії, бо зазвичай саме вони говорять більше за інших.
3. Взагалі-то.
Це вставка невпевнених у собі людей, які люблять скандалити з будь-якої нагоди.
4. Це, цейвот, це саме.
Ліниві нелюбителі виконувати свою роботу. На таких людей не варто покладатися. Вони дуже імпульсивні, тому легко можуть втекти від відповідальності й скинути свою вину на когось іншого.
5. Насправді.
Тут інша крайність. Це слово полюбляють самовпевнені егоїсти, які не чують і не сприймають думок навколишніх. Вони – всезнаючі генії, які досконало вивчили цей світ і готові відкрити очі навколишнім.
6. Як би.
Заражає зазвичай творчих людей, які багато часу проводять у власному світі. Таким чином вони підкреслюють свою відстороненість від суспільства і дають зрозуміти, що в їхньому житті усе відносно.
7. Просто.
За цим словом ховаються люди, які зазвичай не мають власної думки. Вони залежні від думок навколишніх і бояться брати на себе відповідальність. Люблять виправдовуватися навіть за найменші дрібниці.
8. Типу, значить.
Улюблені слова консерваторів. Вони не сприймають ніяких нововведень, а власні позиції закріплюють недбалим ставленням до співбесідника.
А ви впізнали себе, чи когось із близького оточення?
Фото з відкритих джерел