Ростислав Фук

Служба зайнятості Тернопільщини допомагає знайти роботу жителям сіл

Зараз понад тисяча безробітних селян продовжують пошук роботи

село

Від початку року послугами місцевих підрозділів Тернопільського обласного центру зайнятості скористались 7,4 тис. безробітних, половина з них - жителі сільської місцевості. Про це повідомили у пресслужбі установи.

За сприяння обласної служби зайнятості:

 • 1, 7 тис. жителів сіл було працевлаштовано;
 • 142 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
 • 227 людей працювали в «Армії відновлення» на суспільно корисних роботах;
 • 216 проходили професійне навчання;
 • 53 переможці грантової програми ЄРобота «Власна справа» (на відкриття чи розвиток власної справи), отримавши мікрогранти реалізують свої проєкти у сільській місцевості, 9 проєктів пов’язані безпосередньо з сільським господарством (фермерство, вирощування зернових, ветеринарія, тваринництво).

Зараз понад тисяча безробітних селян продовжують пошук роботи. Із них 70% - жінки, кожен п’ятий – молодь віком до 35 років.

Роботодавцям, які провадять свою діяльність у селах та селищах Тернопільщини, вкрай необхідні лікарі різних спеціалізацій, медпрацівники, агрономи, бухгалтери, вихователі, продавці, швачки, кухарі, пекарі, бджолярі, машиністи, слюсарі, водії, трактористи, електромонтери, підсобники.

Жителі сільської місцевості все більше користуються електронними засобами комунікації зі службою зайнятості та в процесі пошуку роботи.

Так, у розділах сайту Державного центру зайнятості:

 1. «Громадянам» - «Електронний кабінет шукача роботи» - можливість створення особистого кабінету, через який можна зареєструватися, записатися на прийом до фахівця центру зайнятості, переглянути всю актуальну інформацію щодо пошуку роботи, здійснення нарахувань та виплат тощо.
 2. «Реєстрація безробітних» - покрокова інструкція про те, як через портал Дія; зареєструватися у центрі зайнятості онлайн;
 3. «Мікрогранти» - все про програму мікрогрантів ЄРобота «Власна справа» розміром до 250 тис. грн на відкриття чи розвиток бізнесу: з чого почати, навчальні курси зі складання бізнес-плану, консультації, як подати заяву, у т.ч. онлайн, порядок оцінювання та ін.
 4. «Навчання» - «Ваучери» - все про безоплатні ваучери на навчання для різних категорій громадян, перелік професій, як подати заяву.
 5. «Отримати ваучер» - спрямовує на платформу «Ваучер на навчання», з якої можна подати заяву, отримати відповіді на поширені запитання та ін.
 6. «Навчання» - «Підтвердження неформального навчання» - про можливість за 2-3 дні підтвердити результати неформального професійного навчання за професією «кухар» з присвоєнням кваліфікаційного розряду.
 7. - "Єдиний портал вакансій" - актуальні вакансії по Україні.

Знайти вакансію можна також через:

На онлайн-порталі державних послуг «Дія» є сервіси:

 1. електронна реєстрація у службі зайнятості та оформлення виплат допомоги по безробіттю;
 2. «Дія. Цифрова освіта» - освітні відеосеріали, у т.ч. серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн», який складається з 11 серій. Це чесна розмова про працевлаштування.
 3. Можна також скористатися безкоштовними освітніми платформами онлайн-курсів: Prometheus, Lingva skills.

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в телеграмі або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756.

Фото Терену

Вибір читачів за тиждень

Відео