Орест Сарматський

Стало відомо, наскільки подорожчають продукти харчування до кінця року  (Агроновини)

0601 (Copy)

За словами економічного експерта в Україні Economic Outlook Адріана Пантюхова, вартість продуктів харчування до кінця грудня в Україні збільшиться на 1,5-2,5%.

Зокрема, за прогнозом експерта, на українців чекає подорожчання м’яса, овочів та імпортних фруктів.

Адріан Пантюхов зазначає, що перед новорічними святами жителі скуповують продукти на ринках та в магазинах, тим самим створюється їхній тимчасовий дефіцит.

- З огляду на те, що зараз відбувається зміцнення долара по відношенню до гривні (зараз курс знаходиться на рівні 27.1 UAH/USD з тенденцією до подальшого зростання до 27.5-28.0 UAH/USD до кінця року), у грудні зростуть ціни на імпортну продукцію, зокрема на фрукти, — додає фахівець.

Крім того, економічний експерт наголошує, що вартість продуктів збільшиться у зв’язку із зростанням цін на електроенергію та природний газ. Він зазначив, що представники бізнесу, на відміну від побутових споживачів, будуть змушені платити значно більше.

Учителька з Миколаївщини відновлює українську породу бджіл

Раніше пасіка для Оксани Маринченко з села Біла Криниця (Миколаївська область) була лише захопленням. 

За професією жінка педагог. Утім, після закриття місцевої школи бджільництво стало для Оксани основним заняттям. Вона заснувала Сімейне фермерське господарство “Оксанина пасіка”. Пасічниця продає мед, бджолині сім’ї та бджоломаток. Займається відновленням породи “Українська степова”, повідомляє SEEDS.

- Українська степова – унікальна порода бджіл (втім, кожна порода бджіл по-своєму унікальна), яка характеризується високою життєздатністю та гігієною. Вона ідеальна для наших умов. Але через ввезення інших порід була практично втрачено. Наразі ведеться робота з відновлення цієї породи, – каже Оксана Маринченко. 

Pasted into
Pasted into

Нещодавно жінка отримала грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP та придбала техніку і обладнання для кочівлі пасіки. 

Сезонна міграція сприятиме розвитку господарства, підвищенню продуктивності бджолосімей та зміцненню бджоломаток унікальної української породи.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео