Дарія Шевченко

Тернопільські аграрії можуть скористатись грантами на теплиці та сади: що для цього потрібно

Заявки подаються у рамках урядової програми «єРобота»

Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує опрацьовувати заявки з надання грантів у рамках урядової програми «єРобота» зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та створення теплиць. 

Міністерство підготувало пояснення, уточнення та рекомендації для аграріїв, які планують подавати відповідні заявки.

  1.    Перш ніж приступити до підготовки заявки, важливо вивчити законодавчу і нормативну базу (насамперед Постанову КМУ № 738, а також накази Мінагрополітики № 447 – для садівництва, ягідництва та виноградарства, № 449 – для розвитку теплиць).
  2.   Щодо механізму надання гранту

Заяву подає особисто заявник виключно через портал «Дія».

У заяву не можна буде внести зміни після її підписання. До заяви обов’язково додається документ – «Бізнес-проєкт висадки насаджень» або «Бізнес-проєкт будівництва теплиці».

Вказаний бізнес-проект не є бізнес-планом – йдеться саме про повноцінний проект. Розробляти цей документ може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має сертифікованих фахівців. Проєкт має бути обов’язково затверджений проєктантом та замовником. Він має містити підписи і, за наявності, печатки.

Бізнес-проєкти повинні містити також проекти зі зрошення та водозабору. Важливо надати документальне підтвердження таких намірів: наприклад, дозвіл Держводагентства чи територіальної громади або лист до відповідних органів про отримання такого дозволу. 

У проекті під закладку садів площі, вказані в заявці, повинні обов’язково відповідати площам, вказаним у проєкті. Також має бути поданий зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. І, обов’язково, описана мінімальна кількість садивного матеріалу.

Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці з детальним описом: характеристикою плівки, фундаменту, каркасу.

Обмежень у подачі заявок немає. Кожен заявник, якщо він першочергово допустив помилки в оформленні заявки, може усунути недоліки та подати її повторно скільки завгодно разів.

Після того, як заявка буде надіслана, її протягом п’яти днів перевіряє «Ощадбанк», акцептує і надсилає до Мінагрополітики. Протягом 10 днів Міністерство інформує заявника, «Ощадбанк» та Мінекономіки про своє рішення: надавати грант чи ні.

Як тільки заявка буде погоджена, заявник підписує форму приєднання до договору, відкриває в «Ощадбанку» спеціальний рахунок, надає уповноваженому банку рахунки на оплату згідно з якими куди вносить визначену суму співфінансування за грантом.

  1.    Контроль за реалізацією гранту здійснюватиме уповноважений банк (зараз – «Ощадбанк»): за прєектом із теплицями протягом 3-х років, садами – протягом 5-ти.

Довідково: у червні КМУ започаткував фінансову підтримку бізнесу в рамках урядової програми «єРобота». Підприємці мають змогу отримати урядові гранти на навчання, створення та розвиток власної справи. Детально з переліком програм можна ознайомитися тут. 

Фото Міністерства аграрної політики та продовольства України

Вибір читачів за тиждень

Відео