Тернопільській молоді «на олівець»: які професії невдовзі увійдуть у моду

Через 5 років серед популярних професій в Україні будуть лікарі, програмісти й вузькі спеціалісти в галузі інтернет-просування послуг, вважають спеціалісти порталу працевлаштування rabota.ua.

"Багато професій видозміняться - адаптуються до інтернет-ринку або поєднаються з іншими фахами. Наприклад, будуть інтернет-продавці, люди, що розвивають бренди в глобальній мережі. Стануть популярні вчителі, але ті, які дають реальні результати для вступу у виш, які можуть адаптовувати шкільну програму до вимог сучасного ринку праці та побажань батьків", - говорить "Знай" Тетяна Пашкіна, експерт ринку працевлаштування.

Через 5 років ринок працевлаштування вимагатиме вузьких спеціалістів. Через те, що Україна зближуватиметься з ЄС, затребуваними будуть спеціалісти, що знаються на європейському законодавстві, податкових, санітарних і технічних вимогах. Фахівці, що зможуть адаптовувати та просувати українські товари за кордоном.

На думку експерта, значно популярнішими стануть творчі професії.

"Це буде не творчість для просвітительства чи виявлення власної думки – вірші, поеми, пісні. Креативний підхід використовуватиметься суто для заробляння грошей. Зараз всі ніші бізнесу заповнені. Тим бізнесменам, які захочуть туди влізти, потрібні будуть нестандартні рішення. Це може бути створення нетипового товару, логотипу, реклами, архітектури, написання текстів тощо",- говорить фахівець.

Через велику народжуваність у 2009-2013 роках будуть затребувані професійні педіатри, спеціалісти з дитячого харчування, дитячі масажисти та вихователі.

"Педіатрів найматимуть у приватні клініки та центри. Найбільш успішні добре зароблятимуть. Й надалі популярними будуть стоматологи. Взагалі медицина стрімко розвиватиметься".

Нехірургічна медицина разом із салонами краси утворить нову нішу через 5 років, вважають експерти порталу працевлаштування HeadHunter.

"По-перше, щорічна медична діагностика та догляд за своїм тілом – це тренд. Все більше людей діагностуються про всяк випадок. По-друге, через війну в Україні маємо багато скалічених і ранених. Потрібні будуть спеціалізовані центри з лікарями для повернення цих людей до нормального життя", - говорить "Знай" Руслана Березовська, експерт HeadHunter.

Також затребувані будуть лікарі, які надаватимуть психологічну підтримку – психотерапевти, психологи, психіатри. А також – хірурги, травмологи та реабілітологи.

Через зростання уваги в суспільстві до свого здоров'я набиратиме популярності екологічна їжа. Затребувані будуть спеціалісти з вирощування екологічно чистих продуктів і ті, які вміють їх продавати.

"Вже зараз вузька ніша органічних продуктів переростає в цілу галузь. Через п'ять років матимемо ще більший розмах і в торгівлі, і в виробництві органічних продуктів", - говорить експерт.

Серед популярних керівних професій стануть антикризові менеджери, менеджери з розвитку бізнесу, фахівці із крупних продажів. А також спеціалісти із енергозаощадження. Таких найматимуть на приватні виробничі підприємства та фірми середнього бізнесу. Фахівці займатимуться економією ресурсів.

"Цікаво, що популярним у майбутньому професіям зараз не навчають в університетах. Ринок праці та вимог суспільства змінюється за кілька років. Наприклад, вивчити антикризового менеджера в навчальному закладі важко. Це має бути людина, яка пережила кризу і знає свою професію із практичного боку", - каже Руслана Березовська.

Серед особистих якостей потенційних працівників популярнішими стануть ті, що орієнтуються на результат.

"Особливо успішними будуть діти теперішніх підприємців. По роботі з такими стикалася не раз. Вони вирізняються шаленою цілеспрямованістю. Вони на підсвідомому рівні розуміють, що хапатися треба за кожну можливість. І найголовніше, що більшість із них чітко знають, чого хочуть", - додає Тетяна Пашкіна.

Непопулярними професіями у майбутньому будуть юристи широкого профілю, екологи, політологи, економісти.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео