Тернопільських школярів навчили повноцінно захищатись (фото, відео)
Як правильно оборонятись, надавати домедичну допомогу та захищатись у юридичній площині показали тернопільським учням 11-ої школи. Такий практикум під назвою «Захищене здорове покоління» організували 15 травня представники регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області у рамках всеукраїнської акції «Я маю право». Із школярами працювали патрульні, медик та адвокат.
- Ми ставимо за мету навчити дітей поводити себе правильно у різних ситуаціях, - зазначив головний спеціаліст відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Володимир Карий. – Неприємностей не завжди вдається уникнути. Тому потрібно знати, як із них виходити. Працюємо із учнями 8-их класів, для яких дані теми є особливо актуальними.
Школярі після прослуховування теорії мали змогу спробувати діяти на практиці. Так хлопці та дівчата окремо відпрацьовували із патрульними прийоми для самооборони – шукали болючі точки, випробовували пози та рухи.
- Я тепер зможу захистити себе, - говорила учениця Катерина Біла. – Для цього достатньо зробити прийом розслаблення, після чого сильно розмахнути руками і розвести руки нападника, а потім зігнути його.
На медичній локації школярі навчились робити серцево-легеневу реанімацію, а також перев’язки при пораненнях.
- У цивільних умовах таких базових навичок домедичної допомоги потребує кожен, - зазначив інструктор 44-го Навчального Центру Денис Кошарський. – Робити серцево-легеневу реанімацію слід, якщо переконались у відсутності дихання. Для його відновлення слід зробити 30 притискань на грудну клітку і два вдихи. Качаємо грудину основою руки, працюємо плечами. Після відновлення дихання викликаємо швидку, вказуючи стать, приблизний вік людини і точне місце знаходження.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=wWYwSEALn8U&feature=youtu.be[/embed]
Наостанок адвокат регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Крічфалушій розповіла про адміністративну та кримінальну відповідальність, поводження у громадських місцях, право на працю.
- Тепер я знаю, в яких ситуаціях при затриманні патрульними потрібно обов’язково телефонувати батькам, - розповів учень Денис Корівчак. – А також про небезпечні передачі, які просять незнайомі люди.
Проект у Тернополі проводять вперше. Його продовжать і в інших місцевих школах.
Фото, відео автора